همه آنچه را که باید راجع به عمل بزرگ کردن باسن بدانید

دسته بندی :زیبایی 20 اردیبهشت 1400 زهرا فرجامی نژاد 4678

همه آنچه را که باید راجع به عمل بزرگ کردن باسن بدانید

عمل بزرگ کردن باسن | مهرین مدیکال

منظور از بزرگ کردن باسن چیست؟

در جراحی بزرگ کردن باسن که هدف از این جراحی فرم دادن ، بزرگ و حجیم کردن باسن است از دو روش استفاده می شود که یکی کاشت پروتر و دیگری تزریق چربی است. در هر دو روش فرم بدن حالت ساعت شنی می شود و این عمل که منحنی های زنانه را به خوبی نشان می دهد در بین افرادی که خواستار تغییر جنسیتشان هستند بسیار محبوب است.

این عمل معمولا با بزرگ شدن باسن همراه است، مخصوصا زمانی که به روش تزریق و پیوند چربی انجام شود.

نکته کلیدی: اگر هدف اصلی شما پر کردن فرو رفتگی های باسن است، به احتمال زیاد جراح، پیوند چربی را به شما پیشنهاد می کند.

گن لیپوماتیک اینو

جوانب مثبت و منفی بزرگ کردن باسن چیست؟

جوانب مثبت

  • هر دو روش عمل بزرگ کردن باسن می توانند شکل انحنا و ساعت شنی در بدن ایجاد کنند.
  • پروتز باسن یک راه حل دائمی است. این عمل برای داشتن تناسب اندام طراحی شده است.
  • در حالی که عمل تزریق چربی کمتر انجام می شود، اما می تواند گزینه بسیار جذابی برای کسانی که می خواهند مناطق دیگر بدن خود را از طریق لیپوساکشن یا پیکرتراشی طراحی کنند باشد.

جوانب منفی

  • شما بعد از عمل  به یک الی دو هفته استراحت کامل نیاز دارید و زمان بهبودی کامل می تواند حدود شش هفته زمان ببرد.
  • نتیجه حاصل از تزریق چربی غیر قابل پیش بینی است، زیرا امکان از بین رفتن سلول های چربی بسیار زیاد است.

برآورد هزینه جراحی بزرگ کردن باسن

هزینه های مرتبط با این عمل جراحی به عوامل مختلفی از جمله سطح تجربه جراح و جایی که در آن آموزش دیده است و همچنین جزئیات روند جراحی بستگی دارد. عمل پروتز باسن معمولا گرانتر از عمل تزریق چربی است.

عمل پروتز باسن چگونه است؟

جنس پروتزی که در باسن گذاشته می شود از لاستیک سیلیکونی نرم و نیمه جامد است. در این عمل جراحی شما نیاز به بیهوشی کامل دارید بنابراین احساس درد در حین عمل را ندارید .  جراح دقیقا زیر خط کمربند براش هایی ایجاد می کند ( ایده آل ترین جایی است که زیر لباس زیر یا بیکینی پنهان می شود)، سپس جراح هر پروتز را زیر لایه های پوستی، دقیقا بالای ایلیوتیبیال که بزرگترین ماهیچه در قسمت باسن است، قرار می دهند و تاندونی که در ران خارجی قرار دارد باعث می شود این پروتزها در جای خود قرار بگیرند  و حرکت نکنند.

برش ها با بخیه یا چسب بسته می شوند و با پانسمان جراحی پوشانده می شوند.

این عمل را می توان از درمان های سرپایی نام برد زیرا پس از اتمام بیهوشی، بیمار می تواند به خانه برود و احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان را ندارد. حتما بیمار پس از به هوش آمدن و زمان ترخیص با یک فرد بزرگسال مسئولیت پذیر هماهنگ باشد تا در مسیر بیمارستان تا خانه کنارش باشد.

عمل بزرگ کردن باسن با روش تزریق چربی چگونه است؟

تزریق چربی به باسن برای کسانی که می خواهند کمر باریک با باسن پهن داشته باشند بسیار گزینه خوبی است. این روش که به عنوان پیوند چربی نیز شناخته شده است شامل برداشتن چربی اضافه از شکم، کمر و یا ران ها است که از طریق لیپوساکشن انجام می شود. زمانی که چربی ها را با عمل لیپوساکشن تخلیه می کنند آنها را به باسن تزریق می کنند که با این کار فرم بدن شبیه ساعت شنی می شود.  این تکنیک شبیه لیفت لوکس برزیلی است ( البته کم خطر تر از آن ) و دو نوع جراحی پلاستیک را می توان در یک عمل ترکیب کرد.

دکتر انصاری می گوید: باسن، ران و ران خارجی هر نوع کاری را با هم انجام می دهند، اما بعضی اوقات بیماران خواهان انحنای بیشتری در اطراف باسن هستند و فقط می خواهند چربی در بین باسن و ران قرار بگیرد. خطر عمل BBL (لیفت لوکس برزیلی) در بالای چین باسن است. دقیقا جایی که رگ های خونی و رگ های گلوتئال در آن قرار دارند، بنابراین این عمل خطرات مشابه با عمل تزریق چربی را ندارد.

در روش تزریق چربی، جراح برش های کوچکی ایجاد می کند و با عمل لیپوساکشن، با استفاده از یک لوله نازک به نام کانولا، چربی را از شکم ( یا ناحیه دیگر ) خارج می کند و آنها را به باسن تزریق می کند. با استفاده از این روش باسن فرم زیبایی می گیرد و حجیم تر می شود.

پس از انتقال چربی، 40% سلولهای چربی پیوند شده بیش از 4 ماه زنده نمی مانند. برای بقای سلول های چربی داشتن یک منبع خون رسانی ضروری است. بنابراین بهترین کاندید برای این عمل کسانی هستند که سیگار نمی کشند و غلظت خون ندارند و گردش خون عالی دارند.

گن بعد از تزریق چربی

آیا عمل بزرگ کردن باسن ایمن و کم خطر است؟

هم جراحی پروتز و هم تزریق چربی زمانی که توسط جراح پلاستیک با تجربه و دارای مجوز برد انجام شود ایمن محسوب می شود.

این گونه بیان شده است که این عمل ها  با خطرات و عوارض جانبی بالقوه ای نیز همراه هستند.

خطرات کاشت شامل عفونت، جمع شدن مایع زیر پوست (سروما)، بیرون زدگی پروتز، خونریزی، فاسد شدن و یا از بین رفتن چربی،آسیب عضلانی، زخم و عدم تقارن است.

پروتزهای باسن می توانند ناگهانی دچار عوارض هایی شوند. اگرچه تغییرات اخیر در طراحی پروتزها این عوارض ها را به حداقل حدود 5% رسانده است.

یکی از عوارض بسیار خطرناک تزریق چربی که امکان دارد اتفاق بیفتد آمبولی کردن است. در این مواقع، چربی می تواند وارد ریه ها شود و آسیب جدی که حتی ممکن است منجر به مرگ شود ایجاد می شود. جراحان پلاستیک دارای مجوز باید به خوبی از این خطر آگاه باشند و در مورد چگونگی جلوگیری  بروز آن با بیمار صحبت کنند. برای بزرگ کردن باسن از طربق تزریق می توان از مواد حجم دهنده کلاژن دار به جای چربی استفاده کرد. با این حال، این عمل خطراتی مانند واکنش های شدید بافتی و نتایج غیر بهینه را به همراه دارد.

https://mehrinmed.com/what-is-embolism-and-types/
جوراب آمبولی بی بی

طول درمان عمل بزرگ کردن باسن چقدر است؟

انتظار می رود بعد از عمل حدود یک یا دو هفته نیاز به استراحت کامل داشته باشید.زمان بهبودی بعد از عمل پروتز باسن کمتر از روش های مشابه کاشت باسن یا ماهیچه ساق پا است، زیرا ناحیه لگن برای نشستن یا راه رفتن عملکرد چندانی ندارد. ممکن است روی شکم و یا پشت بخوابید اما حداقل تا سه هفته نمی توانید به پهلو بخوابید.

برای چهار تا شش هفته اول بعد از عمل ممکن است به شما توصیه شود که لباسهای تنگ نپوشید، و از فعالیت های شدید از جمله تمرینات پایین تنه خودداری کنید. پوشیدن گن بعد از جراحی توصیه میشود.

بهبودی کامل پس از تزریق چربی حدود هشت هفته یا بیشتر طول می کشد. در طول این مدت، بیماران باید بیشتر روی شکم یا پشت بخوابند تا روند بهبودیشان بهتر باشد. به طور معمول، می توان بعد از 10 الی 14 روز در فواصل کوتاه، کار پشت میز نشینی را از سر گرفت، اما ممکن است جراح شما در ابتدا ایستادن پشت میز را به شما توصیه کند. ناحیه تحت درمان حداقل تا سه هفته پس از عمل نباید فشاری بر رویش متحمل شود.

عمل بزرگ کردن باسن چه مدت طول می کشد؟

پروتز باسن،دقیقا مانند کاشت باسن سیلیکونی، یک راه حل دائمی در نظر گرفته میشود و از هرگونه عارضه نادر مانند انقباض کپسول ( که بیشتر در کاشت سینه دیده می شود) جلوگیری می کند. چهار ماه پس از تزریق، هر چربی باقی بماند نیز دائمی تلقی می شود، اما این بدان معنا نیست که بدن شما تغییر نخواهد کرد. چربی که پیوند زده می شود بخشی از بدن شما خواهد شد. دکتر انصاری، جراح پلاستیک می گوید: اگر وزن خود را کاهش دهید، باسن شما نیز کوچک می شود و اگر وزنتان افزایش یابد بزرگتر خواهد شد.

گن بعد لیپوساکشن

زهرا فرجامی نژاد

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: