کاربرد وکیوم تراپی در زیبایی ، لیفت باسن ، صورت و سینه با دستگاه وکیوم تراپی

دسته بندی :زیبایی 5 بهمن 1399 مهرین مدیکال 8927

وکیوم تراپی و فواید آن در تناسب اندام و زیبایی

وکیوم تراپی و فواید آن در تناسب اندام و زیبایی

وکیوم‌تراپی : آیا درمانی بی‌خطر و موثر است؟

هنگامی که پای پیکرتراشی و کانتورینگ بدن در میان باشد، افراد معمولا تمایل بیشتری به روش‌های غیرتهاجمی دارند.

 این دسته فرآیندهای درمانی، متفاوت از جراحی‌های تهاجمی هستند – این‌ روش‌ها اغلب دارای ریسک و عوارض جانبی کمتری بوده و فرد پس از انجام آن‌ها نیازمند استراحت طولانی‌مدت نخواهد بود. یکی از این روش‌های پیکرتراشی، لیفت باسن از طریق وکیوم‌تراپی است. روش وکیوم‌تراپی، برخلاف لیفت باسن به روش برزیلی، بدون استفاده از برش و پیوند چربی، امکان سفت‌شدن و لیفت باسن را برایتان فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید > انواع عمل های جراحی پلاستیک

با وجود این که کوتاهی دوره‌ی استراحت پس از عمل و بهبودی جراحات، وکیوم‌تراپی را به عملی جذاب تبدیل می‌کند، اما این عمل تاثیر چندانی بر حجم‌دهی به باسن نخواهد داشت.

اگر نمی‌دانید که وکیوم‌تراپی برای شما مناسب است یا خیر، این مقاله به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری راجع‌به این فرآیند درمانی کسب نمایید و گزینه‌ها و موارد مورد نظر خود را با فردی که دارای برد تخصصی در این زمینه است، در میان بگذارید. ادامه مطلب

وکیوم‌تراپی چیست؟

وکیوم‌تراپی یک روش ماساژ غیرتهاجمی است که با استفاده از دستگاه‌های مکانیکی مجهز به کاپ‌های مکش (ساکشن)، سبب لیفت پوست بدن شما می‌شود. این روش درمانی در نیمه‌ی اول دهه‌ی 1970 به عنوان راهی برای درمان انواع اسکارها و زخم‌های ناشی از سوختگی وارد بازار شد، اما اکنون به یک روش غیرجراحی برای لیفت باسن تبدیل شده است. همچنین برخی مطالعات این روش درمانی را راهی برای بستن زخم‌های پوستی به حساب می‌آورند.

وکیوم‌تراپی با نام وکوتراپی و دپرسوماساژ نیز شناخته می‌شود. این روش درمانی جدا از اینکه نتایجی مانند جراحی‌های لیفت باسن دارد، گاهی نیز کاربردهایی مشابه لیفت سنتی سینه پیدا می‌کند.

همچنین انواع خاصی از وکیوم‌تراپی وجود دارد که برای رفع سلولیت مورد استفاده قرار میگیرد.

در این لینک > سلولیت چیست

یکی از این روشهای درمانی اندرمولوژی (ماساژ به همراه مکش) نام دارد که در نوع خود، نخستین درمان مورد تایید FDA بود. این روش با کاهش تورم در پوست آسیب‌دیده به کاهش فرورفتگی‌های پوستی ناشی از سلولیت کمک می‌کند. با این حال، اندرمولوژی تاثیرات لیفت‌کنندگی قابل توجهی مانند وکیوم‌تراپی سنتی را به جای نمی‌گذارد.

آیا وکیوم‌تراپی به لیفت و حجم‌دهی باسن کمک می‎کند؟

بیشترین تاثیرات این روش درمانی حاصل ماساژ عمیق است. ممکن است از وکیوم‌تراپی برای لیفت و کشیدگی عضلات باسن استفاده گردد که نتایج آن عبارتند از:

 • کاهش تنش عضلانی
 • افزایش جریان لنفاوی به منظور از بین بردن سموم و احتباس آب
 • لایه‌برداری پوست، که در نتیجه ظاهری صاف‌تر و ظریف‌تر را به پوست می‌دهد
 • تحریک لایه‌های میانی پوست برای افزایش اثرات لیفت و کشیدگی
 • کاهش سلولیت پوستی

در صورتی که روش درمانی مذکور چند جلسه در هفته انجام شود، می‌توانید شاهد پوستی سفت‌تر و محکم‌تر باشید.

اما تحقیقات علمی در این باره چه می‌‎گویند؟

پژوهش‌های علمی بسیار اندکی وجود دارند که وکیوم‌تراپی را به عنوان جایگزینی مناسب برای جراحی لیفت باسن تایید میکنند. حتی برخی کارشناسان اظهار داشته‌اند که تاثیرات آن جزیی بوده و در بهترین حالت موقتی هستند.

گاهی اوقات پس از انجام جراحی‌های تهاجمی‌تر مانند لیپوساکشن، این فرآیند به عنوان یک روش درمانی متعاقب مورد استفاده قرار میگیرد.

ننایج وکیوم‌تراپی دائمی نیستند.

مطالعه بیشتر > درباره انواع عمل لیپوساکشن بیشتر بدانیم

پس از قطع‌ درمانهای مربوط به وکیوم‌تراپی، احتمال دارد که پوست شما به حالت قبل بازگردد. اگر به دنبال نتایج دائمی و همیشگی هستید باید به جای انجام وکیوم‌تراپی با پزشک خود صحبت کنید تا جراحی را برای شما انجام دهد. پزشک می‌تواند مشخص کند که آیا شما کاندید روشهای درمانی تهاجمی‌تر هستید یا خیر.

گزینه‌های درمان جراحی میتوانند شامل موارد ذیل باشند:

 • انتقال چربی از طریق لیفت باسن به روش برزیلی
 • ایمپلنت باسن
 • سلفینا، که نوعی درمان سلولیت است
 • لیپوساکشن

آیا وکیوم‌تراپی روشی ایمن است؟

وکیوم‌تراپی یک فرآیند درمانی غیرتهاجمی به حساب می‌آید، از این رو می‌توانید انتظار هیچگونه عوارض جانبی را نداشته باشید. با این وجود، ممکن است پس از انجام این درمان، درد و گرفتگی خفیفی را تجربه کنید.

همچنین احتمال بروز تورم جزئی هم وجود دارد.

در این لینک > عوارض لیپوساکشن چیست ؟

هزینه‌ی وکیوم‌تراپی چقدر است؟

هزینه‌ی دقیق وکیوم‌تراپی به موارد زیر بستگی دارد:

 • محل زندگی شما
 • فردی که خدمات پزشکی را ارائه می‌دهد
 • وسعت ناحیه‌ی درمانی شما

معمولا فرد ارائه‌دهنده خدمات درمانی به ازای یک جلسه‎‌ی یک ساعته مبلغی حدود 85 دلار را دریافت می‌کند. به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد وکیوم‌تراپی را طی جلسات متعددی انجام دهید تا به تاثیرات مطلوبی دست یابید. همچنین این تاثیرات دائمی و ماندگار نیستند.

وکیوم‌تراپی یک روش درمانی زیبایی به حساب می‌آید و براساس نیازها و ضرورت‌های پزشکی صورت نمی‎‌گیرد. از این رو شامل بیمه نمی‌شود. با ارائه دهنده خدمات پزشکی خود در خصوص هرگونه تخفیف یا پروموشن‌های تبلیغاتی صحبت کنید، به ویژه اگر قصد انجام وکیوم‌تراپی در جلسات متعدد را دارید.

فرد ارائه‌دهنده خدمات پزشکی را کجا پیدا کنم؟

تمامی اقدامات آرایشی و بهداشتی بایستی توسط یک فرد دارای برد تخصصی صورت گیرد. این اقدامات شامل درمانهای غیرتهاجمی مانند وکیوم‌تراپی هستند.

هنگام تحقیق راجع‌به ارائه‌دهندگان خدمات درمانی اطمینان حاصل نمایید که درخصوص تحصیلات، آموزش و تجارب آنها در زمینه‌ی این نوع درمان‌ها نیز اطلاعاتی کسب کنید.

قبل از انجام درمان، سوالهای زیر را در جلسه‌ی مشاوره از وی بپرسید. همچنین شما باید از فرد ارائه دهنده خدمات درمانی بخواهید که نمونه کارهایش را به شما نشان دهد. از مراجعه به هرگونه مرکز و مکانی که وکیوم‌تراپی را با هزینه‌ بسیار پایین و بدون هیچگونه اعتبارنامه و مجوزی انجام میدهد، دوری کنید.

با وجود این که روش درمانی مذکور میتواند لیفت و سفت‌شدن باسن را بدون هرگونه عارضه جانبی انجام دهد، اما تاثیرگذاری وکیوم‌تراپی هنوز مورد شبهه و تردید است.

اگر تصمیم دارید وکیوم‌تراپی را امتحان کنید، اطمینان حاصل نمایید که از قبل در جریان تمام هزینه‌ها و زمان انجام آن باشید. برای دیدن نتایج کامل و بیشترین تاثیرگذاری باید چند روش درمانی را طی چند هفته انجام دهید. به خاطر داشته باشید که نتایج حاصل از این روش درمانی دائمی و همیشگی نیستند.

بهتر است تمام موارد و گزینه‌های درمانی مورد نظر خود را با یک متخصص پوست یا جراح زیبایی که دارای برد تخصصی است در میان بگذارید. بسته به شرایط و اهداف کلی شما، امکان دارد درمانی کاملا متفاوت را به شما پیشنهاد دهند.

کاربرد وکیوم تراپی در زیبایی ، وکیوم تراپی باسن ، وکیوم تراپی سینه ، حجم دهی با وکیوم تراپی

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: