جراحی ژنیکوماستی چیست ؟ عوارض و مراحل عمل جراحی

دسته بندی :زیبایی, لیپوساکشن 27 دی 1399 مهرین مدیکال 1113

جراحی ژنیکوماستی یا کوچک کردن سینه مردان

جراحی کاهش سایز سینه فقط مخصوص خانم ها نیست. مردانی که نسبت به قفسه سینه خود خجالت زده هستند، می توانند روشی به نام عمل جراحی ژنیکوماستی برای کاهش بافت بزرگ شده سینه انجام دهند.

جراحی ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی رشد بیش از حد بافت سینه در مردان است. این بافت اضافه به معنای چربی اضافه نیست، بلکه تورم غده ها است.

چند علت احتمالی برای ژنیکوماستی وجود دارد ، از جمله عدم تعادل هورمونی ، شرایط سلامتی زمینه ای یا عوارض جانبی دارو. بیشتر موارد نیز در دوران بلوغ اتفاق می افتد. نوزادان و مردان مسن نیز ممکن است ژنیکوماستی را تجربه کنند.

جراحی لزوماً برای هر فرد مبتلا به ژنیکوماستی توصیه نمی شود و اکثر افراد جراحی را انتخاب نمی کنند. در عوض ، آنها ممکن است روی دلایل احتمالی که باعث این امر شده تمرکز کنند یا تصمیم بگیرند بدن خود را همانطور که هست بپذیرند. اغلب اوقات ، ژنیکوماستی طی شش ماه تا سه سال خود به خود برطرف می شود.

عمل جراحی ژنیکوماستی به نام ماموپلاستی کاهنده نیز شناخته می شود.

به عنوان نوعی از جراحی زیبایی ، پروسه ژنیکوماستی برای بیمار تنظیم می شود. به این معنی که ممکن است ترکیبی از جراحی های شامل لیپوساکشن ، برداشتن بافت ، از بین بردن پوست اضافه و یا جابجایی آرئول (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) باشد.

اگر یک سینه بزرگتر از دیگری باشد ، با عمل جراحی ژنیکوماستی، جراح نتیجه ای متقارن و یکنواخت ایجاد میکند.

در چه مواردی نباید عمل ژنیکوماستی را انجام داد ؟

افراد مبتلا به سرطان سینه یا چاقی بیش از حد ممکن است به اشتباه فکر کنند که به عمل جراحی ژنیکوماستی نیاز دارند. در حالی که ، این شرایط مانند ژنیکوماستی نیستند و به درمان های متفاوتی نیاز دارند.

همچنین این عمل به بیهوشی عمومی نیاز دارد. اگر مشکلات قلبی یا ریوی دارید که بیهوشی عمومی را بیش از حد خطرناک می کند ، پزشک از آرام بخش متفاوت و جایگزین استفاده میکند یا شکل دیگری از درمان ژنیکوماستی را اعمال میکند.

گن جراحی ژنیکوماستی

خطرات احتمالی

خطرات جراحی ژنیکوماستی به عوامل مختلفی از جمله نوع آرام بخشی که استفاده می شود ، سلامت پایه و مهارت ها و تجربه جراح بستگی دارد.

اکثر بیماران در شرایط بیهوشی عمومی تحت عمل جراحی ژنیکوماستی قرار می گیرند که همیشه شامل عوارض جدی مانند خطرات قلبی عروقی و تنفسی است.

باید مراقب علائم عفونت پس از جراحی مانند تب ، التهاب ، تورم و ترشحات غیرمعمول نیز بود. با بروز این علائم باید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

اگرچه نادر است ، ولی سایر خطرات جراحی ژنیکوماستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • تجمع مایعات
  • نتایج نامنظم یا نامتقارن
  • از بین رفتن بافت پوست یا شلی پوست
  • وارونگی نوک سینه
  • بی حسی
  • جای زخم
گن لیپوماتیک اینو

برای کاهش عوارض احتمالی ، انتخاب یک جراح باتجربه و با توانایی بالا، اهمیت زیادی دارد.

هدف از عمل جراحی ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی یک عمل زیبایی و انتخابی است که به منظور کاهش اندازه و بهبود ظاهر سینه بزرگ در مردان انجام می شود. برخلاف جراحی که برای درمان سرطان سینه انجام میشود ، جراحی ژنیکوماستی فقط بافت اضافه ای که، برای ایجاد ظاهر متناسب سینه، لازم است برداشته میشود.

اگر از سینه خود خجالت زده هستید (بزرگ بودن بیش از حد ، تکان خوردن حین حرکت و …)، جراحی ژنیکوماستی می تواند اعتماد به نفس شما را برگرداند. با عمل کوچک کردن سینه ، انجام فعالیت های روزمره نیز راحت تر میشود.

قیمت گن بعد از جراحی

آماده شدن برای عمل

برای حفظ شرایط استریل ، توصیه می شود از لوسیون ، اسپری بدن ، ادکلن و سایر مواد آرایشی استفاده نکنید.

غذا و نوشیدنی

اگر قرار است جراحی ژنیکوماستی تحت بیهوشی عمومی انجام شود ، به شما توصیه می شود حداقل هشت ساعت قبل از عمل ، از خوردن غذای سنگین و جامد پرهیز کنید. معده خالی قبل از جراحی برای جلوگیری از ورود غذا یا مایعات به ریه ها و کاهش حالت تهوع ضروری است.

معمولا ، مایعات نیز تا دو ساعت قبل از بیهوشی خوب نیستند. مایعات شامل آب ، چای ، قهوه ، آب میوه های شفاف (مانند آب سیب ) و نوشیدنی های ورزشی است.

داروها

برای کاهش خطر خونریزی ، قبل از جراحی باید داروها و مکمل هایی که خون را رقیق می کنند قطع شود.

برای اطمینان از ایمنی و جلوگیری از عوارض ، پزشک خود را از کلیه داروها (نسخه ای ، داروهای گیاهی و بدون نسخه) مطلع کنید.

برای کاهش خطر ذات الریه ، حمله قلبی و بهبودی سریعتر زخم، ترک سیگار و دخانیات قبل از عمل جراحی ضروری است.

از جمله غذاهای مقوی و فعالیت بدنی منظم ، بدن شما را به بهترین شکل برای روش شما درمی آورد. و بهبودی

پروتئین برای بهبودی سریع زخم بسیار ضروری است. پس در روزهای منتهی به عمل خود، مقدار کافی پروتئین مصرف کنید.

نحوه جراحی ژنیکوماستی

برای انجام جراحی کاملا بیهوش میشود ، بنابراین هیچ چیزی را احساس نخواهید کرد.

برای از بین بردن بافت چربی ، لیپوساکشن با استفاده از یک کانولا (یک لوله توخالی نازک) سلول های چربی را شل و مکش می کند. سپس بافتهای غددی و پوست اضافی بریده و برداشته می شود.

بعد از جراحی

پس از عمل ژنیکوپلاستی، به محض از بین رفتن اثرات بیهوشی، می توانید عادات غذایی خود را از سر بگیرید. برای جلوگیری از حالت تهوع در مراحل اولیه خارج شدن از بیهوشی ، وعده های غذایی سبک (مانند سوپ) و مایعات فراوان بنوشید.

ریکاوری

از آنجایی که بدن شما برای استراحت و بهبودی به زمان نیاز دارد. پس نباید خیلی زود کار یا فعالیت بدنی روزانه خود راشروع کنید. حداقل 10 روز به استراحت مطلق نیاز دارید.

همچنین به مدت 4 هفته از انجام ورزش های سنگین و هوازی خودداری نمایید. پس از 4 هفته نیز برای انجام این فعالیت ها به اجازه پزشک نیاز است.

روند بهبودی بعد از جراحی ژنیکوماستی به طول می انجامد و تورم از عوارض طبیعی و موقت آن است. برای تأمین پشتیبانی و کنترل تجمع مایعات در مراحل اولیه بهبودی، پوشیدن گن ژنیکوماستی توصیه میشود.

تا زمانی که زخم های برش جراحی کاملاً خوب نشوند ، باید آنها را تمیز و خشک نگه دارید و تا زمانی که دکتر اجازه نداده از شنا و حمام نمودن، خودداری نمایید.

بعضی اوقات ممکن است از نتیجه نهایی جراحی ژنیکوماستی راضی نباشید. در این حالت ، جراح می تواند تجدیدنظر برای بهبود خطوط و اصلاح مسائل زیبایی مانند عدم تقارن را توصیه کند.

قیمت گن لیپوماتیک

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: