لیپوماتیک غبغب

دسته بندی :زیبایی, بلاگ, لیپوساکشن 13 آذر 1400 مهرین مدیکال 1177

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب

آیا غبغب و چربی‌های سرسختی که در زیر چانه و گردن شما وجود دارد، آزاردهنده است؟ آیا تمام روش‌ها را امتحان کرده‌اید و همچنان غبغب دارید؟ شاید بهتر است لیپوساکشن چانه را امتحان کنید که کمترین میزان تهاجم را دارد. در ادامه به پاسخ برخی از پرسش‌های مربوط به این روش درمانی می‌پردازیم؛

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن راهی است برای حذف دائمی چربی‌های اضافی و لاغرتر به نظر رسیدن. این روش درمانی کمترین میزان تهاجم را دربردارد و به شما کمک می‌کند تا به ظاهر دلخواه خود دست یابید. لیپوساکشن نوعی عمل بسیار کوتاه است که زمان ریکاوری و بهبودی پس از عمل نیزسریع و کوتاه است. برای انجام لیپوساکشن، کمترین زمان را در مطب دکتر سپری خواهید کرد.

لیپوساکشن غبغب چیست؟

چانه ناحیه‌ای است که اغلب نادیده گرفته می‌شود، اما تاثیر بسزایی در داشتن ظاهری جوان و شاداب دارد. با افزایش سن، پوست زیر چانه شروع به افتادگی می‌کند. ممکن است متوجه شوید که چربی اضافه در قست زیر چانه تجمع می‌یابد و سبب ایجاد غبغب می‌شود. این اتفاق بخشی طبیعی از روند پیری و افزایش سن است، علاوه بر این ژنتیک نیز می‌تواند تا حدودی تاثیرگذار باشد. حتی افرادی که وزن مناسبی دارند نیز ممکن است با بالا رفتن سن دچار غبغب و چربی اضافی در ناحیه‌ی چانه شوند. برای رفع این مشکل، لیپوساکشن می‌تواند راه مناسبی باشد که چربی اضافی زیر چانه را از بین برده و خط فک طبیعی شما را نمایان کند.

لیپوساکشن چانه راهی برای از بین بردن دائمی چربی‌های اضافی چانه و گردن است. پس از انجام این عمل، خط فک برجسته‌تری خواهید داشت و جوان‌تر به نظر می‌رسید. انجام لیپوساکشن چانه می‌تواند احساس رضایت و اعتماد به نفس بیشتری را در شما ایجاد نماید. این روش درمانی بسیار رایج است و برای انجام آن می‌توانید از بی‌حسی موضعی و یا گاز خنده (نیتروز اکسید) استفاده کنید و زمان بهبودی نیز بسیار کوتاه است.

شیوه‌ی انجام عمل به چه صورت است؟

لیپوساکشن چانه حدود یک ساعت طول می‌کشد. در روزعمل، شما به یک اتاق راحت منتقل می‌شوید تا در آنجا لیپوساکشن انجام شود. احتمالا قبل از این که عکس‌های درمانی گرفته شوند، صورت شما علامتگذاری می‌شود و نتیجه‌ی دلخواه شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ابتدا تحت بی حسی موضعی و احتمالا گاز خنده (نیتروز اکسید) قرار خواهید گرفت. به محض آماده شدن برای عمل، شکاف‌های کوچکی در امتداد چانه شما ایجاد خواهد شد. سپس از لیزر لیپولیز برای ذوب کردن چربی‌ها و سفت شدن پوست استفاده می‌گردد. یک لوله نازک نیز برای مکش رسوبات چربی ذوب‌شده در این شکاف‌ها قرار می‌گیرد.

درمان‌های جانبی که ممکن است موردنیاز باشند

درصورتی که نیازمند سفت‌شدن بیشتر پوست باشید، ممکن است لازم باشد از فرکانس رادیویی زیرپوستی برای شما استفاده شود تا نتایج دلخواه حاصل گردد. طی این فرآیند، انرژی و فرکانس رادیویی هلیوم سرد به زیر پوست شما انتقال می‌یابد. این امر می‌تواند به سفت‌شدن پوست کمک کرده و شانس شما برای دستیابی به نتایج دلخواهتان را بالا ببرد. همچنین می‌توان از روش انتقال چربی اضافی به بخش دیگری از بدنتان که نیاز به لیفت دارد، استفاده کرد.

پس از انجام لیپوساکشن چانه باید منتظر چه تغییرات و یا پیامدهایی باشیم؟

 لیپوساکشن یک روش درمانی است که معمولا تداخل زیادی در زندگی شما ایجاد نمی‌کند. پس از عمل، احتمالا پزشک معالج فعالیت‌های روزمره‌ی شما را محدود نخواهد کرد، اما ممکن است از شما خواسته شود که بلافاصله پس از عمل، زیاد به خودتان فشار نیاورید. می‌توانید در عرض دو الی سه روز پس از انجام لیپوساکشن، فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. ممکن است مسکن‌های بدون نسخه نیز برای شما تجویز شود. همچنین امکان دارد پزشک معالج از شما بخواهد که یک الی دو هفته پس از عمل، ورزش‌های سبک انجام دهید. تا دو هفته پس از انجام لیپوساکشن باید از انجام ورزش‌های سنگین و فعالیت بدنی شدید خودداری گردد.

پس از حدود دو روز متوجه تغییراتی در صورت خود خواهید شد. اما لازم به ذکر است که تقریبا دو هفته طول می‌کشد تا پوست شما سفت و منقبض شود. پوست اطراف خط فک تا سه ماه در حال شکل‌گیری خواهد بود. می‌توان گفت که روند بهبودی کامل و ثابت شدن تغییرات تا حدود 6 ماه ادامه خواهد داشت. لیپوساکشن هیچگونه جای زخم و بخیه به دنبال ندارد و جای عمل، به سختی قابل تشخیص خواهد بود.

گن مخصوص لیپوساکشن چانه

پس از انجام لیپوساکشن، شما باید چانه‌بند فشاری بپوشید. چانه‌بند محصولی بسیار نرم و راحت است که پس از عمل باید استفاده شود تا مقداری فشار را به چانه و زیر آن وارد نماید. چانه‌بند فشاری از مواد محکم و مصنوعی ساخته شده است که پس از انجام لیپوساکشن، ناحیه‌ای که تحت عمل قرار گرفته است را در معرض فشار قرار می‌دهد. چانه بند طبی فشاری مخصوص لیپوساکشن دارای سایزها و انواع مختلفی است که می‌تواند در هر قسمت از بدن شما قرار بگیرد. درصورتی که به تازگی لیپوساکشن چانه انجام داده‌اید، باید از چانه بندی فشاری استفاده کنید که دارای دو بند در اطراف است تا فک و چانه شما را احاطه کند. این نوع چانه بند، قسمت‌های پشتی سر و زیر چانه‌ی شما را فرا می‌گیرد. بسته به برند های متفاوت قیمت گن غبغب هم تغییر میکند.

پس از انجام لیپوساکشن از گن‌های طبی فشاری استفاده می‌شود، البته این گن‌ها را می‌توان پس از سایر عمل‌های زیبایی نیز استفاده کرد و صرفا محدود به لیپوساکشن نمی‌باشد. اگر از نحوه‌ی صحیح پوشیدن گن فشاری مطلع باشید، بخش مهمی از درمان پس از عمل خود را به درستی رعایت کرده‌اید. مقدار فشار وارده برای تقویت و تسریع روند بهبودی در نظر گرفته شده است و نمی‌تواند سبب شکلدهی به ناحیه مورد نظر شود.

چرا بعد از انجام لیپوساکشن باید از گن و لباس‌های فشاری استفاده کرد؟

علل مختلفی برای لزوم استفاده از گن لیپوماتیک بعد از عمل لیپوساکشن وجود دارد. به عنوان مثال، این گن‌ها میزان تورم و کبودی را کاهش می‌دهند. علت این امر، فشاری است که توسط این محصولات به ناحیه درگیر وارد می‌شود که آن را ترغیب به بهبودی می‌کند. در این حالت، ریکاوری و روند بهبود شما نیز بسیار راحتتر خواهد بود. در صورتی که از گن بعد از جراحی استفاده نکنید، احتمالا دوره‌ی بهبود شما طولانی تر خواهد بود.

بدین ترتیب، اگر بعد از لیپوساکشن چانه، از چانه بند طبی فشاری استفاده کنید، دوران ریکاوری کوتاه‌تری را تجربه خواهید کرد. علت این امر افزایش جریان خون و تشویق بافت‌های سالم به رشد می‌شود که به دلیل فشار وارده توسط چانه بند فشاری است. در این حین، بدن به تولید مایعات می‌پردازد. چانه بند طبی فشاری، مایعاتی را که پس از لیپوساکشن در چانه تجمع می‌یابند را خارج می‌کند. علاوه بر این، مقدار خونی که به سطح پوست می‌رسد را نیز کاهش می‌دهد.

گن لیپوماتیک اینو

نتایج مورد انتظار

مدت کوتاهی پس از انجام لیپوساکشن، می‌توانید نتایج حاصل از آن را مشاهده نمایید. متوجه خواهید شد که پوست اطراف خط فک شما به تدریج سفت می‌شود و دیگر چربی اضافی وجود ندارد. این امر، ظاهری جوان تر و خط فک برجسته تری برای شما به ارمغان می‌آورد. با این حال، همچنان مهم است که رژیم غذایی و سبک زندگی سالمی داشته باشید تا چربی جدیدی در آن ناحیه تشکیل نشود.

هزینه لیپوساکشن چانه چقدر است؟

هزینه چانه بند لیپوساکشن چانه به مقدار چربی‌ای که باید برداشته شود و نوع بیهوشی که استفاده می‌شود بستگی دارد. به ندرت پیش می‌آید که شرکت‌های بیمه پزشکی، درمان‌های لیپوساکشن را پوشش دهند. شما می‌توانید هزینه درمان خود را به صورت نقدی پرداخت کنید یا از یک طرح مالی که تحت حمایت جراح پلاستیک موردنظر شما باشد استفاده نمایید.

آیا شما کاندیدای خوبی برای انجام لیپوساکشن هستید؟

اگر می‌خواهید چربی‌های اضافی را از قسمت چانه و غبغب خود بردارید، کاندیدای خوبی برای لیپوساکش چانه خواهید بود. این روش درمانی راه حل دائمی تری را برای حذف چربی‌های اضافی ارائه می‌دهد. اگر گزینه‌های درمانی غیر تهاجمی را امتحان کرده‌اید و نتیجه‌ای دریافت نکرده‌اید، لیپوساکشن چانه ممکن است برای شما عالی عمل کند. به طور کلی برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای لیپوساکشن هستید یا خیر، نیاز به مشاوره است.

این روش درمانی برای خانم‌هایی که در زمان لیپوساکشن باردار یا شیرده نیستند توصیه می‌شود. همچنین توصیه می‌شود که شرایط یا بیماری‌ای نداشته باشید که توانایی بدن شما را برای بهبودی پس از درمان مختل کند. لیپوساکشن می‌تواند یک گزینه درمانی عالی برای خانم‌ها و آقایان باشد. اگر قصد انجام لیپوساکشن را دارید باید در سلامت کامل باشید.

نتیجه‌گیری

درصورتی که در ناحیه چانه شما چربی اضافی وجود دارد و شما را اذیت می‌کند، لیپوساکشن چانه راهی مناسب برای حل این مشکل است. لیپوساکشن یک روش درمانی بسیار کوتاه است که پس از آن نیز به سرعت می‌توانید به زندگی عادی بازگردید.

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: