گن لیپوساکشن چیست ؟ تاثیر گن بعد از لیپوماتیک ، مدت زمان پوشیدن

دسته بندی :لیپوساکشن 12 دی 1399 مهرین مدیکال 2171

گن لیپوساکشن چیست و علت پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک

تاثیر گن بعد از لیپوماتیک

گن بعد از لیپوساکشن یک نوع لباس فشرده سازی است که بعد از عمل جراحی لیپوساکشن نقاط مختلف بدن مثل ، شکم و پهلو ، ران و باسن، بازو و غیره پوشیده میشود. وقتی عبارت “لباس فشرده سازی” را در گوگل جستجو میکنید، تصاویری از افراد مشهور را که اسپانکس پوشیده اند ، آستین و شلوار ورزشی و جوراب فشرده سازی مثل جوراب پیشگیری از واریس را مشاهده میکنید. همه اینها نمونه هایی از لباس های فشرده سازی هستند ، اما لباس های فشرده سازی مورد استفاده در پزشکی دارای تکنولوژی و طراحی های پیشرفته تری هستند که به منظور تسهیل بهبود و کسب نتیجه بهتر بعد از جراحی ساخته شده اند.

مطالعه بیشتر > لیپوساکشن چیست؟ عوراض و خطرات

گن لیپوماتیک برای بسیاری از بیماران ، یک جز اصلی در روند بهبود لیپوساکشن است. این گن ها مزایای بسیاری برای مردان و زنان بهبود یافته از لیپوساکشن و سایر روش های پیکر تراشی بدن دارد و می تواند تفاوت چشمگیری در نتیجه جراحی ایجاد کند. استفاده صحیح از این گن ها یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای شکل دادن به اندامی که می خواهید بدست آورید، انجام دهید.

گن لیپوماتیک اینو

گن لیپوماتیک چیست؟

گن طبی، از پارچه های محکم و مصنوعی (مانند نایلون و لیکرا) ساخته می شوند که پس از یک عمل جراحی پوشیده میشوند، این گن ها خاصیت کشسانی دارند و به بدن فشار می آورند. گن های بعد از عمل لیپوساکشن در طرح ها و اندازه های مختلف ساخته شده اند ، بنابراین می توانند توسط طیف وسیعی از بیماران در قسمت های مختلف بدن پوشیده شوند. مثلا بعد از عمل لیپوساکشن شکم، یک گن کمربند مانند پوشیده میشود ، در حالی که گن های شلواری یا آستین به ترتیب بعد از لیپوساکشن پاها یا بازوها توصیه می شوند. تمام گن های طبی به گونه ای طراحی شده اند که فشاری را اعمال میکنند که باعث تسریع بهبودی میشود ، البته با فشاری که گن های معمولی و لباس های ورزشی ایجاد میکنند تفاوت دارد .

تاثیر گن بعد از لیپوماتیک

به دلایل مختلف مربوط به بهبودی راحت و دستیابی نتایج مطلوب ، جراحان استفاده از لباس فشرده سازی را پس از لیپوساکشن توصیه می کنند:

1- به کاهش تورم کمک می کند

پوشیدن گن پس از لیپوساکشن به بدن کمک می کند تا بهبود یابد و راحتی شما را در طول روند بهبود افزایش می دهد. بدن به طور طبیعی در دوران نقاهت مایعات تولید می کند. این مایعات می توانند جمع شده و باعث تورم و ناراحتی و طولانی شدن روند بهبودی شوند. بسیاری از بیماران با لیپوساکشن تورم قابل توجهی را پس از جراحی تجربه می کنند که می تواند هفته ها ادامه داشته باشد. گن طبی یک فشار یکنواخت را در سراسر منطقه تحت درمان قرار می دهد ، از تجمع مایعات بیش از حد جلوگیری می کند و به بدن کمک می کند مایعات جمع شده را جذب کند.

2- کبودی را کاهش می دهد

انتظار می رود بعد از لیپوساکشن کبودی ایجاد شود. شدت و ماندگاری آن از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است ، اما با پوشیدن گن جراحی می توان آن را به حداقل رساند. کبودی در اثر ضربه به رگهای خونی رخ می دهد. هنگامی که رگ های خونی آسیب می بینند ، خون به بافت اطراف وارد می شود و باعث تغییر رنگ پوست قابل مشاهده در بالای محل آسیب می شود. فشار ثابت لباس فشرده سازی به جلوگیری از خونریزی کمک می کند و از حرکت خون به سمت سطح پوست جلوگیری می کند تا ظاهر کبودی را کاهش دهد.

مطالعه بیشتر > مراقبت های بعد از لیپوماتیک

3- باعث بهبودی زخم می شود

زخم می تواند بعد از لیپوساکشن ایجاد شود ، اما بندرت قابل توجه است. برش های به کار رفته در این روش کوچک بوده و از نظر استراتژیک جایی قرار دارند که تا حد امکان قابل مشاهده نباشند. درجه زخم ایجاد شده به ترکیبی از عوامل از جمله تکنیک استفاده شده و تمایل ژنتیکی بیمار برای ایجاد زخم بستگی دارد. اگر نگران جای زخم هستید ، پوشیدن گن طبی می تواند آرامش خاطر را ایجاد کند.علاوه بر اینکه گن موجب ایجاد محیطی سالم برای بهبود زخم میشود،  فشاری که گن ایجاد میکند باعث میشود اطراف زخم جابجا نشود و زخم به اصطلاح باز نشود. گرچه استفاده از کرم ترمیم کننده زخم مانند اسکارهیل نیز کمک قابل توجهی مینماید.

4-می توانند نتایج نهایی بدن شما را شکل دهند

پوشیدن گن طبی می تواند کانتور ناحیه درمان را بهبود بخشد ، به شما کمک می کند تا نتایج بهینه لیپوساکشن را بدست آورید. پشتیبانی که این گن به بدن شما دارد، کمک میکند تا بدن با شکل جدید خود سازگار شود و خطر شل شدن و چروک شدن پوست را کاهش می دهد که می تواند به معنی نتایج لطیف تر، سفت و جذاب لیپوساکشن باشد. همچنین این گن ها موجب حرکت راحت تر بیمار هنگام انجام کارهای رزومره شده و در هنگام استراحت نیز بیمار به راحتی جابجا میشود.

خطرات پوشیدن گن پس از لیپوساکشن

گن لیپوساکشن از نظر طراحی تنگ است. بیماران گاهی اوقات هنگام پوشیدن گن، ممکن است احساس ناراحتی می کنند ، به ویژه در مراحل اولیه که تورم بعد از عمل در اوج است. ولی اصولا فشاری که گن ایجاد میکند نباید بیش از حد استاندارد باشد. فشرده سازی بیش از حد می تواند دردناک باشد و ممکن است خطر ایجاد نکروز تحت فشار یا ترومبوز ورید عمقی (DVT) را افزایش دهد. گن لیپو نامناسب یا کهنه می تواند موجب تشکیل سروما یا بی نظمی های کانتور سطحی شود. اگر در مورد بیش از حد تنگ یا مناسب نبودن لباس فشرده سازی خود نگرانی دارید ، از تماس با جراح خود دریغ نکنید.

در این لینک > انواع dvt چیست

نحوه پوشیدن

هر زمان که شما تحت یک درمان پزشکی قرار می گیرید ، مهم است که دستورالعمل های مراقبت های بعدی پزشک خود را دنبال کنید تا بهبودی نرمال داشته باشید

نتایج چشمگیر لباس های فشاری نقش مهمی در بهبودی مناسب بعد از لیپوساکشن دارند و تقریباً در هر قسمت از بدن به سبک ها و اندازه های مختلفی ارائه می شوند. پس از اتمام جراحی ، باید بلافاصله یک گن مخصوص خود و برای چندین هفته پس از انجام فرآیند بهبودی اولیه پوشیده شود. گن هایی که میپوشید ممکن است مرحله به مرحله درجه فشرده سازیشان کاهش یابد ، این کار با درجه فشرده سازی بالا شروع می شود و سپس به درجه پایین تری از فشرده سازی می رسد و تعداد ساعاتی که باید روزانه استفاده شود به تدریج کاهش می یابد. مدت زمانی که باید گن را بپوشید ، به میزان عمل شما و روش جراح شما بستگی دارد.

مطالعه بیشتر > انواع عمل لیپوساکشن

گن لیپوساکشن برای موثر بودن باید کاملاً متناسب شما باشد و بیش از حد تنگ یا گشاد نباشد. باید کل ناحیه درمان را پوشش دهد. اگر ناحیه درمان تا حدی در معرض دید باشد ، ممکن است یک مشخصه مشخص بین ناحیه ای که پوشانده شده است و ناحیه ای که نبوده باشد. اندازه مناسب گن می تواند چالش برانگیز باشد. قبل از خرید با جراح خود صحبت کنید و با نمودارهای اندازه سازنده مشورت کنید.

با وجود یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه منظم برای ورزش ، برخی از توده های چربی سرسخت ممکن است از جابجایی از بدن خودداری کنند. لیپوساکشن یک روش کم تهاجمی است که می تواند این توده های چربی ناخواسته را کاهش دهد و اندام متناسبی را که برای رسیدن به آن سخت تلاش کرده اید ، به شما بدهد.

کلید واژه : تاثیر گن بعد از لیپوماتیک ، مزایا و معایب ، گن طبی لیپوساکشن چیست ؟

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: