لیپوساکشن برای پیکرتراشی و رفع چربی های پهلو، ران و باسن

لیپوساکشن ران و باسن

جراحی پلاستیک لیپوساکشن برای باسن و قسمتهای خارجی ران معمولا با هم انجام می‌شوند. بسیاری از بیماران ران خود را یک بخش مشکلساز در بدنشان می‌دانند. با این وجود، انجام درمان همزمان باسن نتایج زیبایی کاملتری را به ارمغان می‎‌آورد.

ژنتیک قسمت عمده‌ای از چربی‌های ران و باسن زنان را تعیین میکند. از این رو، چربی این نواحی اکثرا به ورزش و رژیم پاسخ نمی‌دهد. کیسه‌های چربی موجود در این بخش از بدن که کیسه‌های زین نامیده می‌شوند تقریبا شایع‌ترین مشکل در میان زنان است.

بخش‌هایی از بدن که بیشترین مقار چربی در آنها تجمع می‌یابد

دو بخش اصلی بدن که بیشترین مقدار چربی را جمع می‌کنند ران‌ها و باسن هستند. این نواحی دارای مقدار زیادی آنزیم لیپاز هستند که وجود این آنزیم سبب تمایل بیشتر ران و باسن برای ذخیره و تجمع سریع چربی می‌شود. این امر سبب می‌شود که کاهش چربی نواحی ران و باسن از طریق رژیم و ورزش، چالش‌برانگیز و سخت باشد.

مزایای لیپوساکشن باسن

لیپوساکشن باسن مزایای مختلفی را برای بیماران به همراه دارد، از جمله:

تعداد سلولهای التهابی را کاهش میدهد. هرچه تعداد این سلولها در بدن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی نیز بالا می‌رود. در حقیقت، لیپوساکشن میتواند مقدار سلولهای التهابی را تا 11 درصد کاهش دهد.

جراحی لیپوساکشن قادر است سطح چربی خون (تری گلیسیرید) را کاهش دهد. سطح بالاتر تری‌گلیسیرید با افزایش احتمال ایتلا به بیماریهای قلبی عروقی در ارتباط است.

این روش میتواند چربی را به ص.رت ایمن و بی‌خطر از بین ببرد. افراد معمولا تحت این نوع عمل جراحی قرار میگیرند تا احساس بهتری نسبت به شکل ظاهری بدن خود داشته باشند.

لیپوساکشن نواحی‌ای از بدن را که به رژیم و ورزش پاسخ نمی‌دهد، کانتور میکند.

لیپوساکشن ران شامل چه مواردی است؟

اکثر زنان در قسمت باسن و بخش داخلی رانهای خود دارای رسوبات چربی هستند. برخی از خانمها دارای بافت چربی اضافی در بخش‌های خارجی ران هستند، و دیگران ممکن است مقدار زیادی چربی را در بخش داخلی ران داشته باشند.

جراحی پلاستیک لیپوساکشن میتواند یک راه حل موثر و کارآمد برای زنانی باشد که شکل ظاهری ران خود را دوست ندارند. این روش درمانی میتواند پوست و چربی اضافی رانها را از بین ببرد.

باید چه انتظاری از لیپوساکشن باسن داشته باشیم؟

باسن (باسن) یکی از چالش برانگیزترین نواحی برای از دست دادن چربی است. لیپوساکشن باسن میتواند به شیوه‌ای موثر چند اینچ از بدن بیمار را بردارد. در حقیقت، باسن یکی از نواحی‌ای است که بهترین پاسخ را به عمل لیپوساکشن میدهد.

این عمل معمولا به صورت سرپایی انجام میشود. ممکن است چند روز اول بعد از جراحی، ایستادن یا راه رفتن برای بیمار تا حدودی دشوار و ناراحت‌کننده باشد. اما نشستن معمولا راحت است. بیمار ممکن است مقداری کبودی یا ورم را تجربه کند. سازگاری بدن با برشها و کانتور پس از انجام لیپوساکشن ممکن است حداکثر سه ماه طول بکشد.

بهبودی باسن پس از انجام لیپوساکشن

التهاب، کبودی و بی‌حس شدن ناحیه‌ای که تحت عمل قرار گرفته است از جمله عوارض جراحی لیپوساکشن است. اما این عوارض جانبی طی چند هفته پس از عمل جراحی به تدریج برطرف می‌شوند.

کلمات کلیدی : لیپوساکشن ران ، لیپوساکشن باسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *