لیفت بازو یا براکیوپلاستی چیست؟ عوارض و فواید

دسته بندی :لیپوساکشن 9 بهمن 1399 بهاره پاشایی 1663

لیفت بازو یا براکیوپلاستی برای درمان شلی و افتادگی پوست بازو

لیفت بازو یا براکیوپلاستی چیست

آیا لیفت بازو برای شما مناسب است؟

لیفت بازو یا براکیوپلاستی چیست؟ | مهرین مدیکال

لیفت بازو ، که گاهی اوقات آن را براکیوپلاستی نیز می نامند ، نوعی جراحی زیبایی است که با کاهش پوست اضافی موجب سفت و صاف شدن بافت شده وبا از بین بردن چربی اضافی ، افتادگی زیر بغل را درمان می کند. این امر باعث می شود که بازوهای شما زیباتر و مشخص تر به نظر برسند.

ژنتیک و افزایش سن از عوامل اصلی شل شدگی و افتادگی پوست هستند و همچنین وزن کم کردن برای شما پوست اضافی و شل را به ارمغان میاورد. صرف نظر از اینکه چه چیزی باعث افتادگی پوست شما می شود ، هنگام بررسی لیفت بازو باید موارد زیادی را در خاطر داشته باشید:

آماده سازی برای لیفت بازو

می توانید طی هفته ها و ماه ها قبل از جراحی اقداماتی انجام دهید تا لیفت بازو تا حد ممکن ایمن و موثر باشد. اگر سیگار می کشید ، ترک  آن یک تا دو ماه قبل از جراحی می تواند خطر ابتلا به عوارض را تا حد زیادی کاهش دهد.

به عنوان مثال، عارضه هایی شایع مرتبط با استعمال دخانیات میتواند کند کردن روند بهبودی و ترمیم زخم و همچنین افزایش خطر ابتلا به عفونت ها باشد. با دکتر خود قبل از عمل در مورد چگونگی ترک دخانیات مشورت کنید.

 چندین هفته قبل ازجراحی لیفت بازو ، پزشکتان شما رامعاینه می کند. آنها با بررسی سوابق بهداشتی و پزشکی فعلی شما اطمینان می یابند که شما برای جراحی آماده هستید. همچنین زمان مناسبی است که از پزشک  خود سوال کرده ونگرانی های خود را در مورد لیفت بازو مطرح کنید.

گن لیپوماتیک اینو

خرید گن لیپوماتیک

آنها با بررسی شرایط پزشکی شما که می تواند  انجام جراحی را  برایتان خطرناک کند شروع می کنند.

معاینات شما قبل از عمل نیز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • انجام آزمایشات
 • رادیولوژی قفسه ی سینه
 • نوار قلب
 • نسخه ایی برای داروهای مورد استفاده قبل از جراحی
 • تنظیم دوز مصرفی مکمل ها و دارو های فعلی

نتایج معاینات قبل از عمل به شما کمک می کند تا پزشک مطمئن ترین روش برای جراحی را تشخیص دهد. همچنین باید دو هفته قبل از جراحی مصرف داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی ، مانند ایبوپروفن را متوقف کنید.

عمل لیفت بازو

براکیوپلاستی

در روز جراحی پزشک ،جراحی عمل شما را با نشانه گذاری قسمت هایی که قرار است برش داده شوند شروع میکند. روش های مختلفی برای انجام لیفت بازو وجود دارد ، اما رایج ترین آنها شامل برش هایی در داخل یا پشت بازوها میشود. روش های دیگر شامل برش های زیربغلی یا برشی که از بالای آرنج شروع شده و تا زیر بغل گسترش میابد، میشود.

بسته به متد مورد استفاده جراحی،پزشک از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده میکند. با کمک نشانه گذاری هایی که پزشک بر روی بازوی شما ایجاد کرده،عملتان را شروع کرده و بافت های قسمت بالای بازو را سفت یا شکل میدهد. سپس پوست اضافی را از روی بافت به عقب کشیده و زخم را با بخیه میبندد.

اگردر بازوی شما توده های چربی اضافه وجود داشته باشد که ممکن است این چربی ها بهبودی کامل بازوی شما را دشوار کند ، ممکن است پزشک شما همزمان از لیپوساکشن برای بین بردن این چربی ها استفاده کند. کل این مراحل معمولاً طی سه ساعت انجام می شود.

بیشتر بخوانید > لیپوساکشن چیست ؟

پس از عمل جراحی به همراهی نیاز دارید که شما را از بیمارستان و یا کلینیک به خانه برده و شب اول پس از عمل از شما مراقبت کند تا مطمئن شوید مشکلی ندارید.

خطرات لیف بازو

مثل همه جراحی ها ، لیفت بازو خطرات زیادی دارد. علاوه بر درد و عفونت ، ممکن است شما نیزاین مشکلت را داشته باشید:

 • خون ریزی بیش از حد
 • اسکار دائمی
 • تجمع مایعات
 • آسیب عصب ، عضله یا رگ های خونی
 • از بین رفتن بافت چربی

بیهوشی عمومی خطرات خاص خود را نیز به همراه دارد ، از جمله:

 • گیجی
 • ذات الریه
 • حمله قلبی
 • سکته
 • مرگ در موارد نادر

درصد بسیار کمی از افراد با بیهوشی عمومی تا حدی بیدارو هوشیار هستند. اطمینان حاصل کنید که در مورد خطرات احتمالی ناشی از عمل با پزشک خود مشورت کرده اید و یاد بگیرید چگونه آنها را تشخیص داده و تحت درمان قرار بگیرید. با 10 عارضه رایج جراحی پلاستیک آشنا شوید.

بهبودی پس از عمل لیفت بازو

در حالی که از جراحی بهبود می یابید ، ممکن است برای کنترل تورم نیاز به پوشیدن گن بعد از جراحی داشته باشید. همچنین ممکن است پزشک برای تخلیه مایعات یا خونی که پس از جراحی جمع می شود ، یک لوله تخلیه موقتی در بازوی شما قرار دهد.

گن براکیوپلاستی

پزشک  شما دستورالعمل های مراقبت بعد از عمل را که در خانه باید انها را انجام دهید، میدهد. این موارد شامل نحوه مراقبت از زخم ها ، داروهایی که باید در چه مواقعی مصرف کنید ، تشخیص علائم هشداردهنده و همچنین جدولی زمانی برای قرار ملاقات های بعدی می شود.

ترک دخانیات در زمان بهبودی از عمل لیفت بازو مهم است. سیگار کشیدن روند بهبودی را کند کرده و خطر ابتلا به اسکار دائمی یا عفونت را افزایش می دهد.

کرم سیکالفیت اون ترمیم‌کننده اسکار

کرم سیکالفیت اون

Eau Thermale Avene Cicalfate Restorative Skin Cream , Optimal Healing, Reduce Appearance Of Scars

✨یک کرم ترمیم کننده پوست با تکنولوژی پیشرفته که از نظر بالینی ثابت شده است که روند بهبودی را تا 2 برابر تسریع می کند و یک محیط درمانی بهینه برای زخم را حفظ می کند.

 • ترمیم کننده، آنتی باکتریال و التیام بخش با ساختار کرمی برای ایجاد لایه محافظ (semi-occlusive) روی پوست
 • مناسب برای ترمیم انواع زخم، جای بخیه، سوختگی پای نوزاد، ترک لب، شقاق نوک سینه و…
 • مناسب برای بعد از اعمال درماتولوژیک (مانند پیلینگ، لیزر درمانی و اعمال جراحی و …)
 • برای پوست های تحریک شده و سوختگی ناشی از ادرار

در طی دو هفته پس از انجام جراحی، میتوانید به محل کار یا تحصیل خود برگردید و برخی از فعالیت ها را از سر بگیرید. طی شش هفته باید بتوانید کامل به سطح فعالیت طبیعی خود برگردید. پزشک خود را باید در صورت وجود هر گونه درد یا مشکلی در حرکت، بعد از دوره بهبودی اولیه مطلع کنید.

هزینه ی عمل لیفت بازو

طبق اعلام انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، میانگین هزینه لیفت بازو 4257 دلار است.که البته در داخل ایران این هزینه بین 6 میلیون تا 15 میلیون توامن است (در زمان نگارش این مقاله- سال 99). این هزینه ممکن است براساس سلامتی جسمی و میزان جراحی شما تغییر کند. شما همچنین باید هزینه اضافی را برای پوشش دهی هرگونه عارضه ، اقدامات پس از عمل و یا جراحی های مکرر در نظر بگیرید.

می توان گفت همه افرادی که برای انجام این جراحی مراجعه می ‌کنند در ناحیه هر دو بازو دچار تجمع چربی هستند، بنابراین باید هر دو بازو به طور همزمان عمل شوند. مقدار چربی هایی که در بازوها جمع می شود در همه افراد به یک اندازه نیست. بنابراین قیمت پیکرتراشی بازو ها با روش جراحی لیپوماتیک برای افراد متفاوت است. هزینه ای که برای هر فرد تعیین می شود بر اساس عواملی همچون مقدار تجمع چربی، مهارت پزشک، هزینه مراکز جراحی و… تعیین می ‌شود. جراح باید به این نکته توجه داشته باشد که بازو ها پس از انجام جراحی با هم متقارن باشند. بنابراین توصیه ما این است که این عمل توسط یک پزشک ماهر انجام شود.

نتایج لیفت بازو

اگرچه لیفت بازو همانند سایر جراحی های پلاستیک خطرات مشابهی را به همراه دارد، اما میتوانید با پیروی از دستورالعمل های قبل و بعد  از جراحی پزشک ، نتایج جراحی خود را بهبود بخشید. به مرور زمان به دلیل افزایش سن مقداری از استحکام اولیه را از دست خواهید داد، اما نتایج کلی ان باید سالها برای شما بماند.

مطالعه بیشتر > انواع عمل های جراحی زیبایی

سوالات متداول در مورد لیفت بازو

چه سوابق پزشکی لیفت بازو را خطرناک می کند؟

شرایط بسیاری وجود دارد که باعث می شود که به طور کلی جراحی های  انتخابی و بخصوص جراحی زیبایی خطرناک تر شوند.

براکیوپلاستی هرگز نباید روی شخصی که سیگار می کشد انجام شود. و همانند تمام روشهای جراحی پلاستیک انتخابی ، تمام محصولات توتون و تنباکو باید چهار تا شش هفته قبل از جراحی متوقف شود.

بیماران با سابقه اختلالات بافت همبند (مانند Elhers Danlos) ممکن است کاندید خوبی برای جراحی نباشند زیرا این روش شامل برش های گسترده ای است و این بیماران به طور کلی سابقه ی بافت ضعیف و همچنین مشکلاتی در بهبودی را دارند.

به همین ترتیب ، بیمارانی که از استروئیدهای خوراکی طولانی مدت ، برای شرایط پزشکی به خصوصی استفاده می کنند هم کاندیدای مناسبی برای جراحی براکیوپلاستی نخواهند بود.

گن بعد از جراحی

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای عمل براکیوپلاستی هستند؟

بیماران سالم و غیر سیگاری دارای پوستی شل و جدا شده در قسمت داخلی و پشت بازوها کاندیداهای خوبی برای انجام لیفت بازو هستند.

بیمارانی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند باید حداقل از شش ماه قبل از انجام عمل براکیوپلاستی یا سایر روش های کانتورینگ بدن ، وزن خود را در حالت پایداری نگه دارند.

آیا عمل من زخم یا اسکار دارد؟ مدت زمان بهبودی زخم جراحی چقدر است؟

بیشترین نقطه ی نگرانی برای انجام این عمل این است که در آن برش های گسترده ای انجام میشود که پنهان کردن این زخم ها تا حدودی دشوار است.

جای زخم براکیوپلاستی عمومی از زیر بغل تا آرنج یا در پشت بازو یا از قسمت داخلی و رو به دیواره قفسه سینه گسترش می یابد. بنابراین ، پنهان کردن جای زخم بلند تا حدودی دشوارتر است.

گاهی نیز زخم جراحی براکیوپلاستی کوچک و کوتاه است ، این روش فقط به بیمارانی محدود می شود که پوست شل آنها در بازوی فوقانی خلفی نزدیک به زیر بغل باشد. این اسکار را می توان با پیراهن های آستین کوتاه پنهان کرد.

با این حال ، بیمارانی سالم که سیگار نمی کشند  جای زخم آنها بهتر التیام می یابد و با گذشت زمان محو می شود. محافظت از جای زخم در برابر آفتاب با کرم ضد آفتاب، کرم ترمیم کننده اسکارهیل و لباس آستین بلند ، به محو شدن سریعتر جای زخم کمک میکند.

کلید واژه: برداشتن چربی بازو ، براکیوپلاستی ، هزینه عمل براکیوپلاستی، فیلم عمل لیفت بازو، لیفت بازو از زیر بغل، پوست کشی بازو، لیفتینگ بازو، لیپوماتیک بازو، جراحی کانتورینگ بدن

در این لینک > لیفت صورت چیست

بهاره پاشایی

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: