آیا نتایج لیپوساکشن دائمی است؟

دسته بندی :لیپوساکشن 22 مهر 1400 مهرین مدیکال 1021

آیا نتایج لیپوساکشن دائمی است؟

پرسش این است که: ماندگاری نتایج حاصل از لیپوساکشن چقدر است و چگونه پوست اطراف ناحیه‌ای که لیپوساکشن برروی آن انجام شده است را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ اگر لیپوساکشن در بخشی از بدن انجام شود، آیا بعدا چربی آن ناحیه به بخش دیگری از بدن منتقل می‌شود؟

پاسخ: لیپوساکشن حذف دائمی سلولهای چربی است. اما انجام لیپوساکشن به معنای این نیست که وزن شما با گذر زمان نیز ثابت باقی می‌ماند و دچار افزایش وزن نمی‌شوید. همچنان احتمال چاقی و افزایش وزن وجود دارد. سلولهای چربی جابه‌جا نمی‌شوند، اما درصورتی که وزن شما پس از انجام لیپوساکشن افزایش یابد، ممکن است سایر بخش‌های بدنتان که تحت جراحی لیپوساکشن قرار نگرفته‌اند، بزرگتر و حجیم‌تر از دوران قبل از عمل شوند (افزایش وزنی که پس از لیپوساکشن رخ دهد، مناطق بدن را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد و بزرگ‌تر می‌کند).

گن بعد از جراحی

اصطلاح پزشکی مختص لیپوساکشن، لیپکتومی به کمک ساکشن است. این عمل جراحی، رسوبات چربی را که در مناطق خاصی از بدن تجمع یافته‌اند، مانند شکم، لگن، ران، بازو یا ناحیه‌ی گردن، از بین می‌برد. تعداد سلول‌های چربی موجود در بدن افراد بزرگسال ثابت است. اتفاقی که با افزایش یا کاهش وزن رخ می‌دهد، تغییر سایز این سلولهای چربی و بزرگ یا کوچک شدن آنهاست و تعداد آنها همچنان ثابت باقی می‌ماند. این بدان معنی‌ست که حذف رسوبات چربی – و سلول‌های چربی تشکیل‌دهنده‌ی رسوب – دائمی بوده و تاثیر آن ماندگار است.

گن لیپوماتیک اینو

لیپوساکشن می‌تواند بر ظاهر پوست ناحیه‌ای که لیپوساکشن بر روی آن انجام شده استريال تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال، اگر در ناحیه‌ی تحت جراحی، فرروفتگی دارید، ممکن است پس از جراحی لیپوساکشن، ظاهر آن قسمت، حالت بدتری پیدا کند. حتی اگر قبل از عمل دچار هیچگونه مشکل پوستی نیز نباشید، ممکن است پس از انجام لیپوساکشن، فرورفتگی و مشکلات پوستی مشابه ایجاد شود. لیپوساکشن نمی‌تواند به بهبود برخی ناهنجاری‌های مرتبط با  پوست، مانند ترک‌های پوستی (استرچ مارک) کمک کند.

پس از لیپوساکشن، پوست با بخشهای تراشیده‌شده‌ی ناحیه‌ی تحت درمان سازگار شده و طبق آن فرم می‌گیرد. برخی نواحی پوست جمع می‌شوند تا با حجم جدید چربی ناحیه‌ای که تحت عمل لیپوساکشن قرار گرفته است تطابق پیدا کنند و این امر نیز می‌تواند شکل ظاهری پوست را تحت الشعاع قرار دهد. اگر استحکام و خاصیت کشسانی (الاستیسیته) پوست شما خوب باشد، به احتمال زیاد بعد از عمل نیز پوست صافی خواهید داشت. اما اگر پوست نازکی دارید و خاصیت کشسانی آن اندک است، احتمالا در بخش‌هایی که تحت عمل جراحی لیپوساکشن قرار گرفته‌اند، دچار شل‌شدگی پوست خواهید شد.

قیمت گن لیپوماتیک

قبل از انجام لیپوساکشن بایستی حتما به یک متخصص جراحی پلاستیک دارای مجوز و باتجربه در زمینه‌ی لیپوساکشن مراجعه کنید تا ارزیابی و معاینه‌ی کاملی از پوست شما انجام دهد و کیفیت و ظاهر پوستتان را بررسی کند. در نتیجه، جراح بهتر می‌تواند با توجه به نتایج حاصل از معاینه، مقدار و چگونگی تاثیر لیپوساکشن بر پوست شما را پیشبینی کند.

درصورتی که پس از انجام لیپوساکشن دچار افزایش وزن شوید، ناحیه‌ای از بدنتان که چربی‌ها در آنجا ذخیره می‌شوند و نحوه‌ی توزیع چربی متفاوت خواهد بود و مشابه دوران قبل از انجام لیپوساکشن نمی‌باشد.

در ناحیه‌ای که تحت عمل جراحی لیپوساکشن قرار گرفته است دیگر سلول‌های چربی بازسازی نمی‌شوند و همچنین به سایر بخش‌های بدن نیز حرکت نمی‌کنند. اما از آنجا که تعداد مشخصی از سلولهای چربی در بدن ذخیره می‌شوند، درصورتی که بعد از لیپوساکشن دچار افزایش وزن شوید، ممکن است برخی از اندام‌های بدنتان بیش از پیش بزرگ شوند. این امر سبب می‌شود که برخی افراد به اشتباه تصور کنند که چربی‌ها جابه‌جا شده‌اند و دیگر اندام‌ها انتقال یافته‌اند.

به خاطر داشته باشید که لیپوساکشن نوعی جراحی زیبایی محسوب می‌شود که برای بهبود شکل ظاهری بخش‌های خاصی از بدن کاربرد دارد. این روش نمی‌تواند جایگزین دیگر روش‌ها و استراتژی‌های کاهش وزن سالم مانند ورزش منظم و رژیم غذایی سالم باشد.

سخن آخر این که بهتر است درخصوص انتخاب جراحی که لیپوساکشن را انجام می‌دهد، حساسیت به خرج دهید. برخی مراکز انجام لیپوساکشن و سایر کارهای زیبایی وجود دارند که چنین خدماتی را بدون نظارت پزشک معتبر انجام می‌دهند. از مراجعه به چنین مکانهایی خودداری نمایید. اگر قصد انجام لیپوساکش دارید، بهترین کار این است که به جراح پلاستیک معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید که در یک سازمان بهداشتی معتبر نیز فعالیت می‌کند.

کلید واژه : آیا نتایج لیپوساکشن دائمی است؟ آیا لیپوساکشن بر میگردد؟

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: