بهبودی از جراحی لیفت بازو: جدول زمانی+ نکات

دسته بندی :لیپوساکشن 28 بهمن 1399 بهاره پاشایی 1971

مراقبت های پس از جراحی لیفت بازو و جدول زمانی بهبودی

جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی، نوعی عمل جراحی پلاستیک است که در آن پوست و چربی اضافی بازو که معمولا ًدر بین آرنج و زیر بغل وجود دارد؛ با ترکیبی از عمل جراحی و لیپوساکشن برداشته می شود. این جراحی میتواند موجب نتایج چشمگیری شده و  ظاهر بازو ی شما را ازشلی و افتادگی به ظاهری سفت و لاغر و زیبا تغییر دهد.

در حالی که نتایج این عمل قابل توجه و چشمگیر است ، عمل جراحی لیفت بازو عملی سرپایی است و بسیاری از بیماران دوران نقاهت نسبتاً کوتاه و ساده ای را تجربه می کنند. با این حال، باید بدانیم و درک کنیم که روند بهبودی بسته به شرایط مختلفی مانند تحمل و صبر بیمار نسبت به درد ، سابقه سلامتی و پزشکی گذشته فرد و متد جراحی ، از یک بیمار به بیمار دیگر بسیار متفاوت است.

گن لیپوماتیک اینو

جدول زمانی بهبودی( دوران نقاهت)

1 تا 3 روز بعد از جراحی: بیماران بعد از عمل خود ، درد کم تا متوسطی را تجربه می کنند. درد معمولاً با داروهای از پیش تجویز شده و یا ضد التهاب مانند Advil یا Aleve به خوبی کنترل می شود.

بازو های شما پس از عمل بانداژپیچی میشوند. این امر منجر به کاهش دامنه حرکت بازوها می شود. حتی در نقاطی که برای تخلیه ی عفونت در نظر گرفته شده اند ، میتوان انتظار تورم را داشت. استفاده از استفاده از انگشتر و یا هرگونه جواهر دیگری تا زمانی که تورم فروکش نکرده، پرهیز شود. همچنین بیمار هنگام خواب بازوها را بالا نگه دارد( دستها بر روی قلب قرار بگیرند).

استفاده از گن لیفت بازو باری نتیجه گیری بهتر توصیه میشود.

به دلیل محدود بودن تحرک در مراحل اولیه ی بهبودی، بیمار باید تا زمانی که پزشکش میگوید پیراهن های گشاد و دکمه دار بپوشد.

1 هفته بعد از جراحی: درد معمولاً تا جایی فروکش می کند که بیشتر بیماران دیگر به داروی مسکن احتیاج ندارند. تورم و کبودی بازوها کاهش می یابد اما هنوز ممکن است تا 2-3 هفته بعد از عمل ادامه یابد و وجود داشته  باشد.

 10 روز بعد از جراحی: بخیه ها ، بانداژها و لوله های تخلیه برداشته می شوند. تحرک بازو افزایش می یابد ، با این وجود هنوز هم به بیماران توصیه می شود از کشش یا بلند کردن چیزهای سنگین خودداری کنند. اکثر بیماران قادر به بازگشت به کار و فعالیتهای عادی روزمره خود از جمله دوش گرفتن هستند. جراح ممکن است به شما توصیه کند که لباس فشاری یا گنی که به روند بهبود کمک می کند، بپوشید.

2 هفته بعد از جراحی: بیماران معمولاً برنامه اسکارتراپی و یا برنامه ی درمان زخم خود را شروع می کنند که این برنامه  شامل استفاده ازچسپ نواری بر پایه سیلیکون یا یک کرم اسکار میشود.

4 تا 6 هفته بعد از جراحی: کبودی و تورم تا حالا باید کاملاً فروکش کند و نتایج نهایی عمل مشخص میشود. بیشتر بیماران دیگر نیازی به پوشیدن لباس های فشاری  نخواهند داشت. بیماران ممکن است به تدریج برنامه ورزشی خود را از سر بگیرند. در 6 هفته،جراح به بیشتر بیماران اجازه میدهد تا وزنه برداری و سایر فعالیت های شدید و سنگین بازو همانند تنیس و گلف را از سر بگیرند. بیشتر بیماران برنامه مدیریت اسکار و زخم خود را برای 4-6 ماه آینده ادامه می دهند.

6 ماه بعد از جراحی: زخم هایی که توسط برش ها ایجاد شده بودند با پوست های اطراف خود بهتر ترکیب شده واین امر باعث میشود که کمتر به چشم بیایند. بهبود زخمها تا 2 سال پس از لیفت بازو ادامه خواهد یافت.

مدیریت درد

بیشتر بیماران سطح متوسطی از درد را پس از عمل تجربه می کنند ، که این درد معمولاً در 2-3 روز پس از عمل احساس میشود و پس از آن کاهش می یابد. جراح می تواند برای تسکین هرگونه ناراحتی و دردی که بیمار احساس می کند ، داروی مسکن تجویز کند.

رد زخم

متأسفانه عمل جراحی لیفت بازو منجر به ایجاد زخم هایی در کل بازو، مابین آرنج و زیر بغل، میشود. این اسکارها و جای زخم در طول زمان تا جایی که کمتر دیده شود؛ کمرنگ تر میشود. علاوه بر این، انواع درمان های زیبایی غیر جراحی وجود دارند که برای به حداقل رساندن نتایج ایجاد شده از اسکار ، انجام میشود.

نکاتی در مورد بهبودی لیفت بازو

همیشه تمام دستورالعمل های جراح را در مورد مراقبتهای  بعد از عمل دنبال کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی در مورد بهبودی خود ، فوراً با جراح خود تماس بگیرید.

مطمئن شوید که در خانه شخصی را برای کمک و مراقبت از خود تعیین کرده اید و در کارها به شما کمک میکند ( به خصوص در 7 تا 10 روز اول که دستان شما بی حرکت هستند).

به تمام جلسه های ویزیت ها و قرار ملاقات های از پیش تعیین شده با جراحتان، بروید.

داروهای مسکن تجویز شده را طبق دستور مصرف کنید.

برای 1-2 هفته مرخصی گرفتن از کارخود، برنامه ریزی کنید.

تا زمانی که جراحتان به شما اجازه نداده از انجام هرگونه فعالیت خودداری کنید.

برای کاهش تورم و درد، دست های خود را توسط گذاشتن آن بر روی بالشی، بلند کنید.

لباس های گشادی بپوشید که در قسمت جلویی باز میشوند و دکمه میخوردند نه آن لباس هایی که از سر به پایین کشیده میشوند.

از لمس کردن مناطق برش زده شده و برداشتن بانداژ آنها برای چک کردن وضعیت زخم هایتان ، بپرهیزید.

استراحت و خواب کافی داشته باشید.

غذاهای سبک و سالم بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید.

گن بازو بعد از عمل

بعد از عمل لیفت بازو چی بپوشم؟

گن های فشاری نقش مهمی در بهبود شما بعد از عمل لیپوساکشن را ایفا می کنند. تقریباً برای هر قسمت از بدن گن های فشاری در انواع و اندازه های مختلفی موجود است. پس از انجام عمل ، به احتمال زیاد باید بلافاصله و چند هفته بعد عمل تا زمانی که مراحل اولیه ی بهبودی پشت سر گذاشته میشوند، گن فشاری بپوشید.

گن لیپوماتیک invo اینو

بعد از عمل لیفت بازو چه مدت باید گن فشاری بپوشید؟

شما باید سه تا شش هفته پس از بهبودی از گن لیپوماتیک استفاده کنید تا این گن ها به درمان بازوها کمک کرده و نتایج ایده آل تری به دست آورید. سرانجام ، شش هفته پس از عمل ، باید بتوانید فعالیت های عادی خود را با تأیید پزشکتان ادامه دهید.

اگر بعد از عمل لیفت بازو گن فشاری نپوشید چه اتفاقی می افتد؟

گن های فشاری با محکم نگه داشتن پوست به بافتهای زیرین ، افتادگی آن را کاهش می دهند. عدم استفاده از این گن ها می تواند موجب افتادگی بیش از حد پوست شود. این امر به نوبه خود می تواند منجر شود که نتایج ظاهری کمتری ایجاد و مشاهده شوند.

آیا می توانم بدون استفاده از گن فشاری بخوابم؟

بله ، شما باید در چهار هفته اول هنگام خواب  از گن فشاری استفاده کنید. در بیشتر عمل های جراحی همانند شکم ، BBL ، لیپو و لیفت بدن ، شما گن فشاری را به مدت چهار هفته به طور تمام وقت از جمله هنگام خواب استفاده کرده و میپوشید. بعد از گذشت 4 هفته میتوانید هنگام خواب گن فشاری را در آورده و بخوابید

گن بعد از عمل لیفت بازو چقدر باید تنگ باشد؟

گن فشاری بعد از جراحی باید آنقدر تنگ باشد ،بدون اینکه حرکات شما را محدود کند ، تنگی ان را احساس کنید. اگر متوجه شدید که نمی توانید به راحتی راه بروید یا چمباتمه بزنید ، امکان دارد گن خیلی تنگ باشد. به عبارت دیگر ، گن فشاری باید حرکت  شما را بدون اینکه دردتان را بیشتر کند، راحت تر کند.

فروش گن بعد از عمل جراحی

بهاره پاشایی

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: