نکاتی درباره عمل لیپوساکشن که بهتر است بدانید

دسته بندی :لیپوساکشن 23 بهمن 1399 بهاره پاشایی 1728

توصیه ها و نکات مهم قبل و بعد از لیپوساکشن

نکاتی درباره عمل لیپوساکشن

با لیپوساکشن چقدر می توانید وزن کم کنید؟

برخلاف تصورات بسیاری از افراد در مورد جراحی زیبایی لیپوساکشن ، در یک جلسه عمل زیبایی نمی توانید تمام چربی ها را بردارید.

“حداکثر مقدار امن و کافی چربی قابل برداشت احتمالاً حدود 6 تا 8 پوند (3 تا 4 لیتر) است. هرچه حجم چربی  برداشته شده در یک روز بیشتر شود خطرابتلا به عوارض جدی، بیشتر خواهد بود. “

پیشنهاد میشود که ” اگر بیمار بخواهد بیش از 6 تا 8 پوند چربی را خارج کند، بهتر و مطمئن تر است که عمل لیپوساکشن به عمل های جدا گانه جراحی زیبایی تقسیم شود که بین هر کدام از عمل ها حدود 3 تا 4 هفته فاصله بیافتد.”

بهبودی کلی و عمومی از لیپوساکشن

زمان لازم برای بهبودی می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

“بسته به نوع جراحی که انجام داده اید ،ممکن است مجبور نباشید در بیمارستان بمانید؛ اما حداقل برای چند هفته باید انتظار کبودی ، تورم و درد را داشته باشید. “

ممکن است که جراح “شما را ملزم به پوشیدن گن لیپوماتیک برای مدت 1 تا 2 ماه پس از جراحی برای کنترل تورم کند” ، و “شما همچنین مجبور هستید از برخی ازآنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.”

معمولاً “افراد می توانند ظرف چند روز به کار خود برگردند و در عرض 2 هفته انجام  فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند.”

گن لیپوماتیک اینو

آیا لیپوساکشن دردناک است؟

به طور معمول ، دردی که پس از جراحی لیپوساکشن احساس می شود و میکشید ، دو یا چهار روز پس از عمل به  شدیدترین  حالت خود خواهد رسید و اوج میگیرد ، سپس پس از ان به تدریج کاهش می یابد.

طبق گزارش Very Well Health ، همه اینها به “نوع بیهوشی و مقدار مواد بیهوشی استفاده شده  که میزان درد در طی چند روز اول پس از لیپوساکشن را تعیین می کند.” بستگی دارد.

توضیح انها:

“لیپوساکشن به همراه  آرام بخشی وریدی (IV) منجر به درد کمتر بعد از عمل شده و بندرت به داروی دیگری به جز استامینوفن نیاز نیست.”

از طرفی دیگر ، ” عمل لیپوساکشنی که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، معمولاً منجر به درد شدیدتری شده  و به تجویز داروهای مسکن منجر میشود.”

در حالی که جراحی های زیبایی برای برخی از افراد فوق العاده بوده است ، برخی از افراد نیز نتایج فاجعه باری را تجربه کرده اند.

بسیاری از جراحی های پلاستیک می توانند بدون هیچ مشکلی انجام شوند ، اما همیشه این احتمال وجود دارد که همه چیز بر روی تخت جراحی برعکس اتفاق بیافتد و بهم بریزد و منجر به بوجود امدن عوارضی همچون مرگ که زندگی شخص را به خطر میاندازد، شود.

ما لیستی از عوارض جانبی لیپوساکشن از جمله لخته های خون خطرناک را جمع آوری کرده ایم که باید قبل از رفتن به زیر تیغ جراحی ،انها را در نظر بگیرید.

  1. تغییر شکل بدن: ناهموار و نامرتب از بین بردن چربی، ضعف در خاصیت کشسانی پوست و یا بهبودی های غیر عادی و غیر معمول میتواند منجر به برجسته شدن پوست شده و پوست را مواج نشان دهد. اسیب های ایجاد شده  زیر پوستی که توسط لوله کانول که در طول عمل لیپوساکشن از ان استفاده میشود ، میتواند منجر به به وجود امدن لکه هایی دائمی در پوست شود. طبق گفته های کلینیک مایو، این نتایج و عوارض نامشخص هستند.
  2. انباشته شدن و تجمع مایعات: کیست های مایعی ( سروما) میتوانند در زیر پوست ایجاد شوند که خوشبختانه میتوان با سوزن این مایعات را تخلیه کرد.
  3. عفونت های پوستی: ممکن است که در حین انجام جراحی لیپوساکشن به عفونت های شدید پوستی که میتواند جان شما را به خطر بیاندازد، مبتلا شوید.
  4. جابه جایی و اسیب به عضو های داخلی: لوله ی کانول که از ان برای خارج کردن چربی استفاده میشود ، میتواند خیلی عمیق به بدن نفوذ کند و منجر به اسیب و سوراخ شدن عضو های داخلی شود. که ممکن ست فورا به انجام عمل های جراحی دیگری نیاز داشته باشید.
  5. گرفتگی رگ ها توسط چربی: تکه های چربی شل شده ممکن است از کنترل خارج شده و در رگ خونی گیر کرده و در ریه ها جمع شده یا به مغز برود. به فوریت پزشکی آمبولی چربی نیاز است.
  6. مشکلات کلیه ، قلب و ریه: شما میتوانید به دلیل تغییر سطح میعات بدن شما در طی جراحی، توسط مشکلات کلیوی ،قلبی و ریوی که زندگی شما را به خطر میاندازد؛ تهدید شوید.
  7. مسمومیت لیدوکائینی: لیدوکائین داروی بهوشی(مسکن) است که در طی لیپوساکشن برای کنترل درد به همراه سرم و مایعات به شما تزریق شده و تجویز میشود. که در شرایطی نادر میتوانید به مسمومیت ناشی از مصرف لیدوکائین مبتلا شوید. این مسمویت منجر به ایجاد مشکلات جدی در قلب و سیستم مرکزی عصبی میشود.

علائم آمبولی ریه

قبل از انجام جراحی، مطمئن شوید که مشاوره خوبی را از جراح و یا تراپیست خود دریافت کرده اید. همیشه منابع  اطلاعاتی را بررسی کنید و مطمین شوید با تغیرراتی که ایجاد میکنید، چه خوب چه بد، حاظرید زندگی کنید.

خرید گن بعد از جراحی

بهاره پاشایی

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: