راهنمای کامل استفاده از گن‌های فشاری پس از عمل جراحی

دسته بندی :لیپوساکشن, بلاگ 20 دی 1400 مهرین مدیکال 1095

راهنمای کامل استفاده از گن‌های فشاری پس از عمل جراحی

اکثر بیماران پس از انجام پیکرتراشی در خصوص پوشیدن یا نپوشیدن گن فشاری (و نحوه‌ی پوشیدن آن) سردرگم می شوند. این مقاله به تمامی سوالات مربوط به پوشیدن گن‌های فشاری پاسخ خواهد داد. در زیر، رایج‌ترین سوالات بیماران گردآوری شده است تا یک راهنمای جامع آنلاین در اختیار افراد قرار گیرد. در این مقاله مسائلی چون مزایای استفاده از گن فشاری، نحوه ی صحیح پوشیدن آن و نکاتی درخصوص پنهان کردن هرچه بهتر گن فشاری در زیر لباس‌ها بررسی شده است.

چرا باید پس از پیکرتراشی از گن فشاری استفاده کنیم؟

گن‌ بعد از جراحی بخش مهمی از مراقبت‌های پس از عمل است. پوشیدن گن فشاری برروی نتایج عمل تاثیرگذار بوده، سرعت بهبودی را بالا برده و به فرمدهی بهتر بدن کمک می نماید. گن فشاری سبب بهبودی سریعتر می‌شود، به این معنا که پس از عمل، در زمان کمتری می توانید به زندگی عادی خود بازگردید.

پوشیدن گن فشاری سبب می شود که از نتایج عمل مطمئن‌تر بود و بسیاری از احتمالات نامناسب رد شوند. گن به تثبیت و شکل‌گیری بهتر کانتورهای جدید بدن کمک می کند و پس از بهبودی، نتیجه‌ای که حاصل می شود تطبیق بیشتری با انتظارات جراح دارد. بیمارانی که از گن‌های فشاری استفاده می کنند درد کمتری را نسبت به افرادی حس می کنند که گن نمی پوشند.

پس گن‌های فشاری دقیقا چه کاری انجام می دهند؟ هدف استفاده از این گن‌ها، بستن فضای خالی داخل شکم و اطراف آن است که در اثر پیکرتراشی ایجاد شده است. هنگامی که بیمار تحت جراحی  کوچک کردن شکم قرار می گیرد، فلپ پوست از دیواره‌ی شکم فاصله می گیرد و فضایی خالی در میان آنها باقی می ماند. همین اتفاق در لیپوساکشن نیز رخ می دهد، به این صورت که چربی مابین پوست و بافت برداشته شده و در این میان یک فضای خالی ایجاد می شود.

طی پیکرتراشی، پوست و ماهیچه‌های زیر آن از جای خود برداشته شده و مجددا قرار داده می شوند. بیمار نیز توقع دارد که پوست ناحیه ی موردنظر به حالت قبل از انجام پیکرتراشی درآید و بهبود یابد. در نتیجه، یکی از اهداف استفاده از گن فشاری، چسبیدن مجدد بافت به دیواره‌ی شکم است که این کار از طریق بستن فضای خالی مابین پوست و بافت توسط وارد کردن فشار ثابت و ملایم انجام می شود. فشرده‌سازی می تواند به بافت‌ها کمک کند تا تمام قسمت‌های درگیر، از جمله پوست و بافت، تا حد زیادی به حالت اول خود بازگردانده شوند.

مزایای پوشیدن گن فشاری پس از عمل جراحی

پس از انجام لیپوساکشن، عمل کوچک‌کردن شکم (تامی تاک) و لیفت بدن، گن لیپوماتیک به بهبودی سریعتر و بهتر شما کمک می کند. برخی از مزایای کلیدی گن فشاری عبارت است از:

کاهش تورم: اگر به دنبال روشهای کاهش تورم پس از پیکرتراشی هستید، بهتر است گن فشاری را انتخاب کنید. گن فشاری نوعی فشار ثابت و معین را به ناحیه‌ای که تحت عمل جراحی گرفته است وارد می کند و بدین ترتیب ادم و تورم پس از جراحی را کاهش می دهد.

کاهش ریسک کبودی و خونریزی: ثابت شده است که پوشیدن گن فشاری پس از عمل سبب کاهش هماتوم و همچنین کاهش احتمال خونریزی پس از عمل می شود.

تسریع روند بهبودی: بیمارانی که پس از پیکرتراشی از گن فشاری استفاده می کنند، زودتر از افرادی که گن نمی پوشند به زندگی عادی و فعالیت‌های روزانه‌ی خود بازمی‌گردند. گن فشاری سطح اکسیژن موجود در بافت‌ها را بالا برده و سبب ترمیم سریعتر آن می شود. برخی از برندهای تولیدکننده‌ی گن مانند لیپو-الاستیک از متریال متخلخل (منفذدار) استفاده می کنند که تنها در برخی از قسمت‌های پوست فشار وارد می کنند تا گردش خون را افزایش دهند. افزایش و بهبود گردش خون به بهبودی سریعتر کمک می کند.

فرم‌دهی و کانتورینگ: گن فشاری می تواند به شکل‌گیری بهتر بدن در حین بهبودی کمک نماید. به عنوان مثال، پس از انجام لیپوساکشن، پوشیدن گن فشاری به ویژه برای افرادی که پوستشان خاصیت ارتجاعی کمی دارد مفید است، زیرا سبب جمع‌شدن بهتر پوست می شود.

کاهش بالقوه احتمال بروز اسکار کلوئیدی: اسکارهای کلوئیدی هنگامی تشکیل می شوند که بافت اسکار برروی یک زخم بهبودیافته رشد کند. فشاردرمانی نخستین خط دفاعی در برابر تشکیل اسکارهای کلوئیدی است، چرا که لایه‌های تشکیل‌شده‌ی اسکار را نرم کرده و می شکند.

کاهش احتمال عفونت: گن فشاری مانند چسب زخم عمل کرده و مانع از ورود میکروب‌های خارجی به داخل پوست می شود. این محصول در حین بهبودی از زخم‌ نیز محافظت می کند.

درد و ناراحتی کمتر پس از عمل جراحی: فشار ثابت و ملایم می تواند درد را تسکین دهد. به عنوان مثال هنگامی که درد و ورم ساق پا دارید، غریزه شما این است که با دست خود به ناحیه موردنظر فشار وارد کنید. چرا؟ زیرا اینکار سبب می شود که احساس بهتری در ناحیه آسیب دیده داشته باشید. همین اصل برای تروما و آسیب پس از عمل جراحی نیز صدق می کند. پس مجددا تاکید می شود که نکته کلیدی در اینجا، واردکردن فشار ملایم است.

پرسش‌های رایج درخصوص گن فشاری پس از عمل جراحی

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: