مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

دسته بندی :لیپوساکشن 25 مهر 1400 مهرین مدیکال 4766

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو قدرت لیفت بالایی دارد و باعث سفت و جمع‌شدن بازوهای شما می‌شود. بعد از جراحی لیپوماتیک بازو نه تنها چربی‌ها از بین می‌رود بلکه بافت پوست جوان و تازه‌تر به نظر می‌رسد و شخص احساس رضایت خاطر دارد.

خلاصه این مقاله:

✨?? ماندگاری و نتایج عمل لیپوماتیک بازو

✨ لاغری بازو با لیپوماتیک بازو می‌تواند ‌بازوهای شما را زیبا و خوش‌فرم نماید و چربی‌های اضافی آن را برای همیشه از بین ببرد.

✨ بعد از پوشیدن گن لیپوماتیک می‌توانید به خانه باز گشته و استراحت کنید. هر گونه درد اولیه پس از عمل توسط داروی خوراکی کنترل می‌شود.

✨ پس از چند روز می‌توانید به سر کار خود باز گردید اما باید تا ۲ الی ۴ هفته از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید.

کبودی و ورم ناشی از عمل لیپوماتیک بازو معمولاً پس از ۲ یا ۳ هفته فروکش کرده و بهبود می‌یابد

✨ پس از انجام عمل می‌توانید چندین جلسه پیگیری درمان را با ما داشته باشید تا بر روند بهبودی‌تان نظارت شود.

۲ الی ۳ ماه پس از انجام عمل لیپوماتیک بازو می‌توانید نتایج نهایی آن را مشاهده کنید.

ماندگاری عمل جراحی لاغری بازو چقدر است؟

عمل جراحی بازو زمانی توصیه می‌شود که افراد به وزن ثابتی رسیده باشند. پس بدیهی است که باید وزن‌تان را بعد از این عمل ثابت نگهدارید. اگر بتوانید وزن‌تان را به همین شکل حفظ کنید، می‌توانید تا همیشه ماندگاری این عمل را داشته باشید. اما درصورتی‌که دچار اضافه وزن شوید، چندان اعتباری به ماندگاری نتیجه عمل جراحی لاغری بازو نیست.

گن لیپوماتیک اینو

آیا جای زخم بعد از عمل لیپوماتیک بازو باقی می‌ماند؟

عمل جراحی لاغری تهاجمی که با کمک برش سطح پوست انجام می‌شود، معمولا دارای جای زخم است. زیرا پوست برش خورده به‌وسیله بخیه‌های ظریف مجدد به محل اولیه متصل می‌گردد. درنظر داشته باشید که محل بخیه مانند هر زخم دیگری نیاز به زمان برای بهبودی کامل دارد. مدت زمان بهبودی حدود ۳ ماه زمان احتیاج دارد.
در این بین، پزشک باتوجه به شرایط فردی، اقدام به توصیه جهت استفاده از پمادهای ترمیم کننده می‌کند. پس باید حتما با گذشت مدت زمان مشخصی، اقدام به مصرف داروهای ترمیم کننده و کلاژن ساز کنید تا جای زخم باقی نماند

مراقبت های پس از لیپوساکشن بازو

معمولا بلافاصله پس از جراحی ، گن لیپوماتیک بازو تن تان میکنند و یا قسمت جراحی شده را با گن فشاری می پیچند. این گن ها را دقیقاً مطابق دستورالعمل های داده شده، بپوشید و فقط برای تمیز کردن زخم یا دوش گرفتن آن را درآورید. باید یک شخص همراه داشته باشید تا پس از جراحی شما را به خانه ببرد و حداقل 24 ساعت پس از عمل به طور مداوم در کنار شما باشد. اگرچه که نادر است ، اما موارد و شرایط اضطراری هم نیز رخ می دهد. باید از شخصی کمک بخواهید که در اولین دفعاتی که به دستشویی میروید شما را همراهی و یاری کنند ؛ چونکه امکان دارد دچار سرگیجه و یا ضعف شوید.

 • در چند ساعت اول بعد از عمل فقط مایعات بنوشید. پس از مدتی کم کم وعده های غذایی کوچک و سبکی بخورید. اگر بیش از یک بار دچار تهوع یا استفراغ شدید ، با پزشک خود تماس بگیرید. استفراغ و خارش زیاد می تواند منجر به خونریزی زیر پوستی شود.
 • پس از عمل جراحی در  نزدیک ترین زمان ممکنه ، به آرامی از رختخواب خارج شوید. چند دقیقه قبل از ایستادن ، پاها را روی لبه تخت یا صندلی آویزان کنید. تا آنجایی که امکان دارد پیاده روی را شروع کنید ، اما به خودتان فشار نیاورید. از فعالیت های سنگینی که شامل حرکت بازو می شود،  همانند بالا بردن دست ها یا بلند کردن وسایل، اجتناب کنید. استراحت و کاهش فعالیت ، بهبود شما را تسریع میبخشد.
 • بعد از عمل لیپوماتیک بازو درد و ناراحتی خفیف تا متوسطی را تجربه خواهید کرد ؛ که این درد به راحتی با استفاده از قرص مسکن کنترل می شود.
 • احساس ناراحتی و درد باید طی 48 ساعت پس از عمل کاهش یابد. اگر بعد از این مدت درد شما به طور قابل توجهی افزایش یافت، با جراح پلاستیک خود تماس بگیرید. درد شدید امری نادر است ؛ در صورت مشاهده این مشکل ، فوراً با پزشک تماس بگیرید.
 • انتظار کبودی و تورم را داشته باشید. این علائم در 36 تا 48 ساعت اولیه پس از عمل به اوج خود می رسد و طی ده تا چهارده روز آینده به تدریج فروکش می کند. برای به حداقل رساندن تورم ، دو هفته پس از عمل جراحی هنگام خواب زیر بازوهایتان بالش گذاشته و با بازوی بالا برده شده بخوابید.

مدت زمان بهبود پس از عمل لیفت بازو

پس از انجام عمل لیپوساکشن بازو ، شما به چند هفته برای بهبودی و ریکاروی نیازمندید. حداقل یک یا دو هفته طول می کشد تا بتوانید به محل کار خود بازگردید و حدود ده روز دیگر میبرد تا بتوانید رانندگی کنید.

• در هفته اول پس از عمل ، از فعالیتهایی که فشار خون شما را بالا می برد ، که این امر می تواند موجب خونریزی محل عمل شده شود ، خودداری کنید.

 • در بازه زمانی بهبودی ، زخم های خود را تحت فشار ، سایش یا حرکت های بیش از حد قرار ندهید.
 • در هفته ی اول پس از جراحی، پیاده روی ایمن ترین ورزش است.
 • از تمریناتی که مستقیماً به ناحیه جراحی شما فشار وارد می کند به مدت چهار هفته خودداری کنید.
 • پس از یک ماه  می توانید فعالیت های قلبی عروقی تان، همانند استفاده از دوچرخه ثابت یا پیاده روی سریع، را شروع کنید.
 • تا شش هفته از وزنه برداری و بلند کردن اجسام سنگین ، ورزش های برخوردی و دويدن اجتناب كنيد.
 • تا شش هفته پس از عمل لیفت بازو ، باید بتوانید سطح عادی فعالیت های خود را از سر بگیرید.

دستورالعمل های داده شده توسط جراحتان برای اقدامات پس از جراحی و دوران بهبودی را دنیال کنید. دستورالعمل های دوران بهبودی که می توانید داشته باشید و باید آن را دنبال کنید، شامل موارد زیر است:

پیاده روی: اگرچه بازوهای شما برای چند روز درد می کند ، اما باید روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروید . این بهترین راه برای کاهش احتمال لخته شدن خون در پاها است. شما باید بتوانید برخی از فعالیتهای عادی روزانه خود را طی چند روز پس از جراحی از سر بگیرید.

خوابیدن: در دو هفته اول بعد از عمل لیفت بازو ، سعی کنید هنگام خواب بازوهای خود را روی دو یا سه بالش قرار داده و اینگونه بخوابید. این امر موجب تخلیه مایعات از اندام های فوقانی تان شده و التهاب و تنش زخم های جراحی را کاهش می دهد.

دوش گرفتن: امکان دارد جراحتان در اولین ویزیت بعد از عمل  که احتمالا در پنج روز پس از جراحی ست، پانسمانتان را بردارد . سپس می توانید دوش بگیرید. پس از دوش گرفتن ، به سادگی زخم جراحی تان را با دستمالی خشک کرده و از این تاریخ، شروع کنید گن فشاری بازوتان را بپوشید.

تورم: امکان دارد ورم بازو سه تا پنج هفته طول بکشد تا فروکش کند. با بالا نگه داشتن بازوها ، طبق دستورالعمل جراح ، این دوره زمانی کوتاهتر می شود.

رانندگی: اگر از داروهای مسکن استفاده می کنید ، از آنجایی که رفلکس ها و درجه هوشیاریتان امکان دارد تغییر کند، بهتر و ایمن تر است تا 24 ساعت رانندگی نکنید.

ورزش ملایم: پیاده روی ، کشش و حرکت دست ها و پاها در حالت نشسته تورم را کاهش داده و از لخته شدن خون نیز  جلوگیری می کند. در صورت احساس درد یا کشش در ناحیه جراحی شده ، انجام فعالیت را متوقف کنید.

زخم: بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و عوامل زیادی نیز در بهبود زخم نقش دارند. حدود شش هفته جای زخم های شما سفت و صورتی رنگ خواهد بود. انتظار می رود حداقل 9 تا 12 ماه طول بکشد تا جای زخم های بازوی تان روشن شده و همانند بقیه پوست تان صاف شود.

گن لیپوماتیک پس از جراحی بازو و زیر بغل و آستین های شانه ی ما، فشار درمانی ویژه و کلیدی را برای بهبودی این نواحی از بدن تان فراهم کرده و به کاهش تورم کمک می کنند.

خرید گن پس از جراحی

بعد از انجام عمل لیپوساکشن بازو، باید تا چه مدت گن فشاری بپوشم؟

به طور متوسط ​​، بیماران باید در 3 تا 6 هفته اول پس از جراحی، به استثنای زمان دوش گرفتن و یا پس از چند ماه هنگام خواب،  بیست و چهار ساعته گن فشاری بپوشند.

آیا بعد از عمل لیپو بازو باید حتما گن فشاری بپوشیم؟

گن ها و لباس های فشاری نقش مهمی در بهبودی بعد از لیپوساکشن ایفا می کنند. تقریباً برای هر قسمت از بدن در انواع و اندازه ها، گن ها و لباس های فشاری مختلفی وجود دارند. پس از عمل ، به احتمال زیاد باید بلافاصله لباس فشاری پوشیده و تا چند هفته بعد از جراحی و تا زمانی که بهبودی اولیه اتفاق میافتد گن های فشاری بپوشید.

آیا می توانم گن را در شب درآورم؟

گن های فشاری را باید 24 ساعته و حتی زمانی که می خوابید بپوشید ، تنها زمانی که دوش می گیرید اجازه دارید آن را در بیاورید.

اگر بعد از عمل جراحی لیپوساکشن، گن فشاری نپوشم ، چه اتفاقی می افتد؟

بدون وجود فشاری که به بدن شما در جذب مجدد مایعات کمک می کند ، تورم بعد از عمل می تواند بسیار بیشتر از زمان ممکنه بماند و این زمان به طول بیانجامد. در کل نتایج و دست اوردهایتان بهتر به نظر میرسد. فشرده سازی به پوست شما کمک می کند تا کانتور های جدید را تشکیل داده و این واقعه  برای بهینه سازی نتایج لیپوساکشن بسیار حائز اهمیت است.

آیا فشرده سازی زیاد بعد از لیپوساکشن مضر است؟

فشرده سازی بیش از حد می تواند تورم و لنف ادم را به طول بیانجامد. فشرده سازی بیش از حد پس از برداشتن تمامی لوله های تخلیه می تواند عملکرد طبیعی مویرگ های لنفاوی را که جذب مایع باقی مانده و ترشحات التهابی از بافت های محل لیپوساکشن است ، رامختل کند.

گن فشاری مورد استفاده بعد از عمل لیپو تا چه اندازه باید تنگ باشد؟

گن فشاری بعد از جراحی باید آنقدر تنگ باشد، بدون اینکه حرکات شما را محدود کند ، تنگی ان را احساس کنید. گن فشاری باید حرکت  شما را بدون اینکه دردتان را بیشتر کند، راحت تر کند.

بعد از عمل لیپوساکشن چقدر طول می کشد تا پوست سفت شود؟

این زمان در هر شخص متفاوت است و بسته به میزان چربی برداشته شده ، می توانید انتظار داشته باشید بین 1-3 ماه پس از عمل نتایج نهایی را مشاهده کنید.

بعد از عمل لیپوماتیک بازو چقدر طول می کشد تا بهبود یابد؟

بعد از لیپوساکشن ، بیماران دچار درد و کبودی می شوند. به طور معمول  تا 4 هفته از یک آستین فشاری در اطراف بازو استفاده می شود. استراحت دادن به بازوها به مدت 4 تا 5 روز نیز توصیه می شود. اکثر بیماران پس از 4 هفته به طور کامل بهبود می یابند.

آیا فشرده سازی موجب سفت شدن پوست می شود؟

اگر می خواهید راه حل سریعی انتخاب کنید ؛ گن های فشاری می توانند در کوتاهترین مدت زمان، افتادگی پوست را کاهش دهند. آنها همچنین می توانند بثورات رایج ناشی از ترشحات را نیز کاهش دهند. همچنین با استفاده از پودر ، می توانید ترک خوردگی و رطوبت اضافی بین لایه های شل پوست را کنترل کنید.

تا چه زمانی بعد از انجام عمل لیپو هنوز خارش دارید؟

بله ، خارش یکی از عوارض جانبی معمولی لیپوساکشن بازو است که بسیاری از بیماران آن را تجربه می کنند. این واقعه معمولاً حدود دو هفته پس از انجام عمل اتفاق می افتد زیرا عوارض اولیه  که شامل درد ، کبودی و تورم میشود از بین رفته است.

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: