میکرونیدلینگ چیست ؟ تاثیر میکرونیدلینگ در جوان سازی پوست

دسته بندی :زیبایی 15 اسفند 1399 بهاره پاشایی 1082

میکرونیدلینگ چیست و چه کاربردها، عوارض و هزینه هایی دارد؟

میکرونیدلینگ چیست
میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ: درمان القای کلاژن

در باره میکرونیدلینگ:

میکرونیدلینگ روشی است بر اساس متد درمارولر (DermaRoller) است که از سوزن های کوچک برای خراش دادن پوست استفاده می کند. درمارولر یک وسیله زیبا کننده است که برای احیای پوست استفاده می شود و این وسیله می تواند وضعیت های مختلفی را در پوست درمان کند.

هدف ازانجام این متد درمانی تولید کلاژن و بافت پوستی جدید برای داشتن  پوستی صاف ، سفت و متناوب است.

 میکرونیدلینگ بیشتر در صورت مورد استفاده قرارگرفته و برای درمان جای زخم ها ، چین و چروک ها و منافذ بزرگ پوست به کار میرود.

آیا میکرونیدلینگ امن است ؟

 • میکرونیدلینگ کمترین حالت تهاجمی را داشته و نیازی به خراب کردن و آسیب پوست ندارد
 • این متد برای اکثر افرادی که از نظر سلامتی در کل سالمند ،بی خطر است
 • انجام این متد برای افرادی که از داروهای خاص آکنه استفاده می کنند و یا برای زنان باردارخطرناک است.
 • چند روز پس از عمل دچار قرمزی و تحریک جزئی پوست خواهید شد.

میکرونیدلینگ درد دارد ؟

 • کل زمان لازمه آماده سازی و انجام کار حدودا دو ساعت است.
 • برای انجام این متد باید به یک متخصص پوست ، جراح پلاستیک یا جراح زیبایی دارای مجوزمراجعه کنید. در برخی از استان ها، در صورت نظارت پزشک ، ممکن است متخصص زیبایی( زیباشناس) نیز بتواند این متد را انجام دهد.
 • امکان دارد برای دستیابی به بهترین نتیجه ،حداقل به چهارجلسه درمانی  یا بیشتر نیاز داشته باشید.

هزینه

هزینه میکرونیدلینگ برای هر جلسه 500 هزار تومان تا 1 میلیون تومان است. هزینه های کلی به اندازه قسمتی که بر روی آن کار می شود، بستگی دارد.

انجام این عمل تحت پوشش بیمه نیست.

اثرات:

 • این متد در درمان جای زخم های جزئی مربوط به آکنه ، اسکار و پیری موثر است. به احتمال زیاد بعد از انجام این متد با پوستی روشن و سفت روبه روخواهید شد.
 • نتایج ایده آل پس از چندین جلسه حاصل می شود.
 • میکرونیدلینگ بسیار کارآمدتر از غلتک های خانگی است.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ عملی زیبایی کم تهاجمی ست که از آن برای درمان نارحتی  های پوستی از طریق تولید کلاژن، استفاده می شود. این متد درمانی که به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود ، ممکن است به کسانی که میخواهند جای زخم های آکنه و ترک های پوستی را کاهش دهند ، کمک کند.

این روش همچنین در برخی عمل های ضد پیری همانند جراحی پلک و لکه های خورشیدی نیز استفاده می شود. میکرونیدلینگ علی رغم نقش کلاژن در رشد مو ، برای ریزش مو موثر نیست.

اگر سالمید و نارحتی های پوستی خاصی دارید که به درمان های خانگی  ویا سایر متد های درمانی پوستی ، مانند لایه برداری پاسخ نداده اند ، امکان دارد میکرونیدلینگ گزینه ایی ایده آل برای شما باشد.

انجام این متد ممکن است آخرین گزینه قبل از در نظر گرفتن انجام عمل های  جراحی زیبایی ضد پیری و سایر ناراحتی ها باشد. درباره میکرونیدلینگ بیشتر بدانید و با متخصص پوست خود صحبت کنید تا ببینید که آیا انجام این متد گزینه ی مناسب برای پوست شما است یا خیر.

هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟

طبق تخمین های مهرین مدیکال ، میکرونیدلینگ به طور میانگین هر 20 دقیقه از 100 هزار تومان هزینه دارد. بیشتر میکرونیدلینگ های صورت در هر جلسه حدودا با هزینه ی 500 هزار تومان انجام می شود.

این روش مانند دیگر روش های زیباسازی به عوامل مختلفی مربوط می شود. اگر به تعداد جلسات بیشتری برای انجام میکرونیدلینگ نیاز داشته باشید، هزینه این روش بیشتر خواهد شد. اما معمولاً این روش در ۴ جلسه درمانی به فاصله یک ماه اجرا می شود. موارد دیگری که بر روی هزینه میکرونیدلینگ صورت تاثیر گذار است، ناحیه درمان و دستمزد پزشک است. در واقع هر چقدر پزشک شما در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه این روش بالاتر می رود. همچنین اگر این روش را همراه با دیگر روش های جوانسازی انجام دهید تا اثربخشی بیشتری داشته باشد، طبیعتاً قیمت میکرونیدلینگ بالاتر خواهد بود.

هزینه میکرونیدلینگ برای افراد مختلف متفاوت است و با توجه به ناحیه تحت درمان، مشکلات ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، هزینه پزشک تعیین می‌شود .به هر حال هزینه و قیمت روش میکرونیدلینگ ارزان‌تر از سایر روش‌های جراحی زیبایی مورد استفاده برای جوان و شاداب‌سازی پوست است و به طور خاص هزینه میکرونیدلینگ بسیار کمتر از روش‌هایی چون جراحی لیفت می‌باشد.

از آنجا که میکرونیدلینگ یک عمل آرایشی یا زیبایی در نظر گرفته می شود ، تحت پوشش بیمه نیست. پزشک شما می تواند با ساخت برنامه ایی برای پرداختی هایتان، در پرداخت بهتر هزینه های درمانی به شما کمک کند. برخی از دفاتر حتی بودجه آن را هم نیز ارائه می دهند.

شما می خواهید قبل از قبول کردن شرایط و ضوابط انجام این عمل، تمام هزینه های کلی را در نظر گرفته تا با قبض های غیرمنتظره ای روبه رو نشوید.

اگر تصمیم دارید از کار خود مرخصی بگیرید ، اگرچه اکثر افراد می توانند بلافاصله  پس از انجام عمل به محل کار یا مدرسه خود برگردند؛ امکان دارد لازم باشد برای جبران ساعتهای از دست رفته کاری، راههایی را در نظر بگیرید.

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟

میکرونیدلینگ با تشویق و وادار کردن پوست شما برای تولید کلاژن بیشتر کار می کند. ایده این عمل این است که خراش های حاصله ازمیکرونیدلینگ باعث آسیب جزئی به پوست شده و پوست با ساختن یک بافت غنی از کلاژن به این عمل واکنش نشان می دهد.

این لایه ی جدید پوستی به نوبه خود از نظر تناژ و بافت یکنواخت ترمیشود. پوست به دلیل افزایش سن یا جراحات طبیعی شروع به از دست دادن کلاژن میکند. با تشویق پوست برای ایجاد بافت جدید ، ممکن است کلاژن بیشتری نیز برای سفت شدن پوست تولید شود.

روش انجام میکرونیدلینگ:

در طی این عمل  پزشک شما با ابزاری همانند خودکار، خراش های کوچک و ریزی  را در زیر پوست ایجاد می کند. این خراش ها آنقدر کوچک هستند که احتمالاً بعد از عمل اصلا متوجه آنها نخواهید شد. پزشک شما وسایل پزشکی را به طور مساوی روی سطح پوست شما حرکت می دهد تا پوست جدیدی که جوان شده نیز یکدست باشد.

قبل از شروع  پزشکتان از بی حس کننده های موضعی برای کاهش احتمالی وجود درد، استفاده می کند. این کار حدود یک ساعت قبل از عمل شما انجام می شود. دانشگاه اموری می گوید روند واقعی و معمولی میکرونیدلینگ تقریباً 30 دقیقه طول می کشد.

سپس پزشکتان برای درمان شما ممکن است از سرم یا آرامبخش استفاده کند. در کل می توانید انتظار داشته باشید که حداقل برای چند ساعت درمطب بمانید.

مناطق مورد هدف میکرونیدلینگ

اغلب در صورت شما از میکرونیدلینگ برای اهداف زیراستفاده می شود :

 • جای جوش
 • لکه های پیری (که به آنها لکه های خورشید نیز گفته می شود)
 • خطوط و چین و چروک
 • منافذ بزرگ
 • انواع اسکار
 • حالت کشسانی پوست را کاهش میدهد
 • رنگ پوست نامتوازن

علاوه بر نارحتی ها و مشکلات صورت ، از میکرونیدلینگ گاهی اوقات برای درمان ترک های پوستی در سایر نواحی بدن نیز استفاده می شود. مطالعه ایی نشان داده هنگامی که میکرونیدلینگ با مواد پرکننده ترکیب شود برای رفع ترک های پوستی موجود در نواحی ران وشکم موثر است.

با انجام این متد امکان دارد جای زخم های موجود در سایر اعضای بدن نیز درمان شوند. با این حال ، میکرونیدلینگ در دوهله ی اول در صورت استفاده می شود.

آیا میکرونیدلینگ خطرات یا عوارض جانبی دارد؟

مانند همه عمل های آرایشی زیبایی ، میکرونیدلینگ نیزبی خطر نیست. رایج ترین عارضه جانبی میکرونیدلینگ تحریک و اسیب جزئی پوستی است که بلافاصله پس از عمل ایجاد می شود. همچنین امکان دارد پوستتان برای چند روز قرمزی باشد. در صورت مشاهده عوارض جانبی شدیدتر همانند:

 • خون ریزی
 • کبودی
 • عفونت
 • لایه برداری

شما گزینه ایده آلی برای میکرونیدلینگ نیستید اگر:

 • باردار هستید
 • بیماری های پوستی خاصی همانند پسوریازیس یا اگزما دارید
 • زخم های باز دارید
 • اخیراً پرتودرمانی کرده اید
 • سابقه داشته که در گذشته اسکارهای پوستی داشته باشید.

بعد ازانجام میکرونیدلینگ انتظار چه چیزهایی را داشته باشید :

میکرونیدلینگ مثل جراحی پلاستیک، عملی تهاجمی نیست ، بنابراین زمان بهبودی و نقاهت کم است. طبق گفته دانشگاه اموری  اکثر مردم ، اگر اصلاً هم وجود داشته باشد ، به استراحت بسیار کمی نیاز دارند.

ممکن است در طی چند روز اول پس از عمل، متوجه تحریک و قرمزی پوست خود شوید. این تحریک و قرمزی پاسخی طبیعی به “آسیب” های کوچک ایجاد شده توسط سوزن ها در پوستتان است.

اگر راحت هستید می توانید بعد از انجام عمل به محل کار یا مدرسه برگردید. برخی از افراد در طی چند روز اول برای  از بین بردن و استتارقرمزی ،آرایش می کنند.

پوست شما همچنین به آفتاب حساس تر خواهد بود ، بنابراین ضد آفتاب ضروری است.

پس از انجام میکرونیدلینگ ، پوست شما تقریبا سریع برای شروع به جوان سازی و ایجاد بافت جدید می کند. از نظر تئوری ، باید طی دو هفته نتایج را مشاهده کنید.

برای حفظ نتایج درمانی خود ، به چندین جلسه و شاید سایرمتدهای درمانی مکمل نیاز داشته باشید. پزشکتان بر اساس اهداف فردی شما ،در مورد بهترین برنامه به شما مشاوره می دهد.

آماده شدن برای انجام میکرونیدلینگ

قبل ازعمل ، با دکتر خود در مورد راه هاو روش های آماده سازی صحبت کنید تا بهترین نتیجه ممکنه را داشته باشید. امکان دارد لازم باشد مصرف برخی از داروها همانند ایبوپروفن و داروهای دیگردرمان آکنه را قبل از عمل قطع کنید.

همچنین ممکن است پزشک  به شما توصیه کند که استفاده از رتینوئیدهای موضعی را نیز از قبل قطع کنید. با انجام این کار ممکن است خطر عوارض خاص جانبی را هم کاهش دهید.

میکرونیدلینگ یا درمارولرهای خانگی؟

میکرونیدلینگ روشی حرفه ای است که فقط در مطب پزشک دارای مجوز،انجام می شود. برخی از افراد برای صرفه جویی در هزینه ، در عوض میکرونیدلینگ های خانگی را انتخاب می کنند. برخلاف میکرونیدلینگ حرفه ایی ، درمارولر خانگی پوست را به ندرت و اصلا سوراخ نمیکند.

بیشتر بخوانید > مزایا و معایب میکرونیدلینگ خانگی

اگرچه درمارولر خانگی کم دردسر به نظر می رسند ، اما مسئله مهم این است که شما به همان نتایج دست نخواهید یافت. سوراخ های ایجاد شده در حین میکرونیدلینگ حرفه ای برای جوان سازی پوست طراحی شده اند.

میکرونیدلینگ
غلطک درمارولر

طبق آکادمی پوست آمریکا ، با استفاده از یک درمارولر در بهترین حالت امکان دارد به پوست روشن تری دست پیدا کنید.

اگربه نتایج چشمگیر و طولانی مدتی علاقه دارید ، میکرونیدلینگ گزینه بهتری نسبت به درمارولر قابل خرید در فروشگاه است.

در این لینک > خرید انواع قلم میکرونیدلینگ

کلید واژه : هزینه میکرونیدلینگ ، میکرونیدلینگ مو ، میکرونیدلینگ خانگی ، فیلم میکرونیدلینگ ، معجزه میکرونیدلینگ ، عوارض میکرونیدلینگ ، میکرونیدلینگ صورت

بهاره پاشایی

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: