بهترین روشهای درمان و رفع سلولیت

دسته بندی :زیبایی 18 اسفند 1399 بهاره پاشایی 2085

بهترین روشهای درمان و رفع سلولیت

درمان سلولیت

سلولیت(cellulite) به حالتی گفته می‌شود که در آن روی سطح پوست برآمدگی‌ها و گودی‌هایی ظاهر می‌شوند که با نام‌های پوست پرتقالی یا حفره‌های پنیری نیز شناخته می‌شود.

گن لیپوماتیک اینو

در این لینک > سلولیت چیست ؟

سلولیت: اکثر خانم ها  بر روی ران ، پایین تنه ، یا شکم  خود سلولیت دارند که وجود آنها طبیعی است . اما اگر وجود سلولیت شما را اذیت می کند ، روش هایی وجود دارد که باعث می شود کمتر به چشم بیایند.

هوشمندانه ورزش کنید.

رفع سلولیت

تحرک داشته باشید. تحرک یکی از بهترین روش های درمانی است که گرچه موجب از بین رفتن سلولیت نمی شود ، اما عضلات قوی در زیر این نواحی دارای برآمدگی و فرورفتگی های ریز می توانند پوست شما را یکدست تر کند.

بیشتر غذاهای خام بخورید.

درمان سلولیت

به جای غذاهای با کالری “صفر” ، فیبر بیشتری که در غلات ، میوه ها و سبزیجات وجود دارد،  مصرف کنید. کربوهیدرات های ساده یا “تصفیه شده” موجود در نان ، شیرینی جات و نوشابه کالری بیشتری اضافه می کنند. این امر خصوصاً در مناطق مستعد سلولیت منجر به ایجاد چربی می شود.

وزن کم کنید.

رفع سلولیت

اگرلاغرید یا چاق ، در هر صورت ممکن است سلولیت داشته باشید. اما اضافه وزن اغلب موجب بیشتر دیده شدن سلولیت می شود. اگر اضافه وزن دارید ، بهترین راه حلف کم کردن چند کیلو وزن است. سعی کنید وزن خود را به آرامی کاهش دهید. اگر وزن زیادی از دست بدهید، امکان دارد در مناطقی که پوست شما شل شده است سلولیت بیشتر خود را نشان دهد.

عادت های بد را ترک کنید.

درمان سلولیت

هر پک سیگار بر خون رسانی پوست شما تأثیر می گذارد. نازک تر شده و احتمال افتادگی پوستتان هم بیشتر می شود. این واقعه باعث می شود که سلولیت روی بازوها ، ران ها و پایین تنه شما بیشتر دیده شود.

مناطق دارای سلولیت را ماساژ دهید.

رفع سلولیت

هر روزچند دقیقه را به مالش سریع و محکم این مناطق اختصاص دهید. مثلا زمانی که زیر دوش حمام هستید .ماساژ موجب بهتر شدن جریان خون شده و شما را از شر مایعات اضافی خلاص کند. این امر ممکن است برای مدتی موجب کمتر دیده شدن این سلولیت ها شود.

محصولات درمانی را تست کنید.

درمان سلولیت

کرم های عصاره گیاهی ، ظاهرپوست شما را بهتر نشان دهد. به عنوان مثال ، محصولات حاوی کافئین به سفت شدن سریع پوست کمک می کنند.

پماد های حاوی رتینول

رفع سلولیت

پماد های حاوی رتینول یکی از روش های درمان موقت سلولیت است. رتینول سلولیت را درمان نمی کند، در اصل هیچ کاری برای رفع سلولیت انجام نمیدهد! اما می تواند ظاهر بافت پوست شما را بهبود بخشد. محصولی دارای 0.3٪ رتینول برای شما بهترین محصول است. برای دیدن اثرات رتینول باید حداقل 6 ماه از آن استفاده کنید. رتینول لایه بیرونی پوست شما را ضخیم کرده و به شما کمک کند که مناطق ناصاف و گوله گوله زیر آن را بپوشانید.

صافی و یکدست کردن پوست توسط ” محصولات برنزه کننده”

درمان سلولیت

اگر پوستی روشن دارید ،محصولات برنزه کننده می تواند به شما کمک کند. نواحی دارای سلولیت بر روی پوست تیره کمتر قابل مشاهده است. ابتدا با  اسکراب ملایم بدن شروع کرده ، سپس لوسیون برنزه کننده را فقط در مناطقی که سلولیت دارند ،بزنید. بعد با اسپری برنزه کننده تمام بدن خود را اسپری کنید. بدن خود را به حالت طبیعی برنزه نکنید. این امربه پوست شما آسیب می رساند و سلولیت ها را بدتر و بیشتر نشان می دهد.

استفاده از جوراب های ساق بلند

رفع سلولیت

با پوشیدن مرتب جوراب های ساق بلند فشاری ، پوستتان صاف تر به نظر می رسد زیرا به شما درجلوگیری از ایجاد سلولیت توسط ذخیره شدن مایعات کمک  کند. پزشک یا داروساز می تواند در انتخاب درجه و سایز مناسب جوراب به شما کمک کند. نتایج ممکن است یک یا دو سال طول بکشد!

در باند پیچی کردن بدنتان افراط کنید.

درمان سلولیت

به اسپا بروید! (اسپا یک محل مناسب برای آب درمانی بوده و معمولا از آب های معدنی و یا آب دریا برای این منظور استفاده می شود. ) باند پیچی های بدنی برای مدتی میتواند موجب سفت و صاف شدن پوستتان شود. نتایج این متد فقط برای یک روز است و هزینه های متفاوتی دارد. گن یا باند های الاستیک بدنی که به دور قسمت های دارای سلولیت پیچیده شده است، امکان دارد به شما نتایج یکسانی همانند اسپا اما با هزینه ی کمتری بدهد.

تیم ماساژ و ساکشن

رفع سلولیت

لیپوماساژ از یک دستگاه متحرک مکش برای جمع آوری و ماساژ پوست شما استفاده می کند. این متد درمانی مورد تایید FDA بوده اما همچنین گران است. و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا از آن نتیجه بگیرید. مزایای لیپوماساژ بعد از مدتی احتمالاً از بین برود، مگر اینکه بارها و بارها این کار را انجام داده باشید.

با استفاده از لیزر و RF گرمای مورد نیاز را فراهم کنید.

درمان سلولیت

لیزر یا فرکانس رادیویی (RF) به علاوه ماساژ و مکش ، موجب گرم شدن ناگهانی پوست شما و همزمان دفع مایعات و چربی میشود. این متد های درمانی می توانند به ناهمواری های پوستتان- در بعضی موارد ، به مدت 6 ماه یا بیشتر- ظاهری صافتر و هموار تر ببخشد. انجام این روش درد زیادی ندارد ، اما ممکن است گران باشد و همچنین امکان دارد به چندین مراجعه  و جلسه نیاز داشته باشد.

لیزر سلولیت (سلولاز)

رفع سلولیت

سلولاز یک عمل غیر تهاجمی است که در آن از لیزر ND:YAG با طول موج ۱۴۴۰ استفاده می شود. این جراحی مورد تأیید FDA، سلولیت را از ریشه رفع میکند. پزشکتان لیزر را به زیر پوستتان تابش میدهد تا سلولهای چربی را کوچک کرده ، نوارهای محکمی که موجب ظهور برجستگی ها شده را برش دهد و پوست شما را ضخیم کند. نتایج یک سال یا بیشتر طول می کشد ، اما اثرات طولانی مدت آن هنوز ناشناخته است. برای انجام این متد حتماً به یک جراح زیبایی دارای مجوزمراجعه کنید. اگر وزن زیادی دارید و یا سلولیت شدیدی دارید ممکن است این متد بر روی شما خوب کار نکند. از پزشکتان راهنمایی بخواهید.

تنها متد درمانی موفق

درمان سلولیت

 سلفینا Cellfina  یکی دیگر از روشهای درمانی مورد تأیید FDA ، سلولیت را در یک جلسه کاهش میدهد. بخش‌هایی از پوست حاوی فرورفتگی سلولیت با استفاده از یک محفظه شیشه‌ای تحت مکش خلأ قرار داده می‌شود. این فرایند مکش موجب ایجاد کشش در تارهای فیبری مسئول سلولیت می‌شود تا آن‌ها را برای مرحله بعدی آماده سازد. سپس پزشک ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و سپس وسیله ای به اندازه یک سوزن را به پوست شما وارد میکند و نوارهای ایجاد کننده سلولیت در زیر پوست شما که موجب ایجاد ناهمواری و برجستگی شده اند را ، برش خواهند زد. سلفینا در کلینیک با استفاده از بی‌حسی موضعی (دارو بی‌حس‌کننده) انجام می‌شود. تغییرات ایجاد شده توسط این روش حدود 2 سال ماندگاری دارد. اگر پوستی شل یا سلولیت به اصطلاح “پوست پرتقالی” دارید، سفلینا بر روی شما تاثیر ندارد.

کلیدواژه : درمان سلولیت ، پماد رتینول برای درمان سلولیت ، درمان سلولیت با لیزر ، تجربه درمان سلولیت ، درمان سلولیت با قهوه ، درمان سلولیت پشت ران با ورزش

بهاره پاشایی

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: