مزایا و معایب میکرونیدلینگ خانگی

دسته بندی :زیبایی 11 اسفند 1399 بهاره پاشایی 1701

آیا میکرونیدلینگ در خانه قابل انجام است؟ مزایا و معایب

میکرونیدلینگ: آخرین ترند لوازم آرایشی. خودتان می توانید خیلی راحت این کار را انجام دهید. اما آیا به همین راحتی است ؟

مزایا و معایب میکرونیدلینگ خانگی

متد های میکرونیدلینگ خانگی

پکیج های متنوعی از لوازم میکرونیدلینگ خانگی وجود دارد که می توانید آن ها را خریداری کنید. میکرونیدلینگ با استفاده از سیستم ترمیم طبیعی بدنتان ، توسط تولید کلاژن و الاستین، به عنوان ابزاری ضد پیری از آن یاد میشود.همچنین می تواند موجب کاهش و کم رنگ کردن جای زخم و ترک های پوستی نیزشود.

در این لینک > میکرونیدلینگ چیست ؟ تاثیر میکرونیدلینگ در جوان سازی پوست

خود کلمه “میکرونیدلینگ ( سوزن های ریز )” بنا به دلیلی در آن  “سوزن” دارد: میکرونیدلینگ ابزاریست که برای ایجاد زخم ها ی گودالی ریز و خراشی هایی بر روی پوستتان دارای چندین سر سوزن است ، که فرآیند اصلی تحریک کلاژن را انجام میدهد. همانطور که اکثر ماها می دانیم “میکرو” کلمه ایی لاتینی برای “کوچک” است. از این رو ، در متد میکرونیدلینگ از سوزن های کوچک استفاده می شود.

اثرات متد میکرونیدلینگ چیست؟

ثابت شده است که میکرونیدلینگ در کاهش چین و چروک و خطوط ، جوان سازی پوست و درمان جای زخم بسیار موثر است.

تفاوت بین میکرونیدلینگ در مطب پزشک و میکرونیدلینگ خانگی در چیست؟

هنگامی که خودتان این کار را انجام می دهید ، در حقیقت فقط متد میکرودرم ابریژن را انجام داده اید که همان لایه برداری سبک سلول های مرده پوست صورت شما است. سطح لایه برداری در مطب به همان اندازه لایه برداری خانگی نیست. در یک محیط اداری ، متد میکرونیدلینگ بسیار عمیق تر انجام میگیرد.

معایب متد میکرونیدلینگ خانگی

 • عمق سوزن می تواند متنوع بوده، بنابراین عمل میکرونیدلینگ می تواند متناسب با فرد انجام شو.. همچنین ، مقدارعمق سوزن ها برای به دست آوردن نتایج مختلف مهم بوده، که این امرفقط با یک قلم میکرونیدلینگ با کیفیت مانند انواع قلم MD امکان پذیر میشود.
 • یکنواختی و یک دستی زمانی حاصل می شود که میکرونیدلینگ در مطب متخصص پوست یا سایر پزشکان مجاز انجام شود. دستگاه های خانگی دستی هستند و بسیار بیشتر افراد تازه کار و کارنابلد میتوانند خطا بکنند.
 • در متد میکرونیدلینگ در مطب، از سرهای قابل تعویضی بر روی قلم های میکرونیدلینگ استفاده می شود و این سرها یکبار مصرفند ، که ناقل نبودن و ایمن بودن آن در برابر بیماری های منتقله از طریق خون را تظمین میکنند. دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی اغلب بی خیال در محیط گذاشته شده و در معرض باکتری ها و سایر مواد منتقله در هوا که می توانند باعث عفونت شوند، قرار می گیرند .
 • بیمار میکرونیدلینگ خانگی معمولاً از موارد منع مصرف آن ، که شرایط یا عواملی است که به دلیل صدمه ای که به بیمار وارد می کند باید ازدرمان های خاص پزشکی ممانعت کرد ، بی اطلاع است. چنین شرایطی ویژه ایی برای مراقبت در هنگام انجام میکرونیدلینگ عبارتند از: عفونت تبخال ، جوش آکنه ، استعداد پسوریازیس یا روزاسه یا زخم باز. میکرونیدلینگ همچنین برای بیماران سرطان فعال پوست یا دریافت کنندگان اخیرا شیمی درمانی توصیه نمی شود. اگر میکرونیدلینگ در شخصی دارای یکی از این شرایط انجام شود ، امکان دارد جای زخم و اسکار ایجاد شده ، که این هدف اصلی میکرونیدلینگ را با شکست مواجه میکند.
 • خطر دیگر متدهای میکرونیدلینگ خانگی،استفاده از تکنیک های ناسازگار یا نامناسب است که این امرمی تواند باعث ایجاد پارگی های سطحی پوست که نه موجب بهبودی کلاژن سازی شده بلکه منجر به ایجاد زخم و اسکار نیزمی شود.
 • سوزن های کند دستگاه های خانگی نیز می توانند باعث زخم شدن و پارگی پوست شوند.
 • متد های درمانی میکرونیدلینگ خانگی نیز همانند متدهای میکرونیدلینگ در مطب اثرات و تأثیرات زیادی روی چین و چروک و زخم هانخواهند داشت.

مزایای متد میکرونیدلینگ خانگی:

 • خیلی خیلی ارزان تراست. می توانید کیت های میکرونیدلینگ را با هزینه ای کمتر از 30 دلار بصورت آنلاین سفارش دهید. در حالی که ، ویزیت و انجام آن در مطب حداقل 200 دلار هزینه میبرد.
 • میکرونیدلینگ خانگی در نزدیکی سطح پوست باقی مانده و معمولاً منجر به روشن شدن و جوان سازی پوست می شود ، که می توان این امر را دو تا سه بار در هفته انجام داد.

اگر می خواهید متد میکرونیدلینگ خانگی انجام دهید ، موارد زیر را بخاطر بسپارید:

 • پوست را کاملاً تمیز کنید تا احتمال ابتلا به عفونت کاهش یابد.
 • دستگاه میکرونیدلینگ خود را کاملا تمیز کنید.
 • در مورد آنچه که مستقیماً قبل و بعد از عمل روی پوست خود می گذارید ،آگاه باشید. میکرونیدلینگ منافذ را باز کرده و منجر به نفوذ عمیق ترمواد در پوست می شود. در صورت استفاده از کرم ها یا مواد آرایشی نامناسب و تایید نشده و یا هر چیز دیگری که توسط یک تکنسین مجاز میکرونیدلینگ تأیید نشده است ، ممکن است جوش دهید و یا پوست تحریک شود.
 • اگر دچار عفونت پوستی فعال ، تبخال ، زخم باز ، آکنه هستید و یا سابقه ی ابتلا به زخم کلوئید دارید ،متد میکرونیدلینگ را انجام ندهید.
 • از نواحی حساس مانند اطراف چشم و بالای لب خودداری و دوری کنید
 • عمق سوزن را کم (زیر 1 میلی متر) نگه دارید و بیشتر از یک بار در ماه این متد را انجام ندهید. اگر خونریزی پس از انجام عمل میکرونیدلینگ خانگی بیش از یک مقدار مشخص باشد ،سوزن  شما خیلی عمیق شده است.

فقط یک پزشک مجاز می تواند به خراش های مکرر پوست با سوزن های استریل شده کوچک که به منظور ایجاد آسیب پوستی کنترل شده برای جوان سازی پوست به اعماق مختلف نفوذ می کند – به روشی که قرار است متد میکرونیدلینگ انجام شود – دست بیاورد. نتایج حاصله از متد میکرونیدلینگ حرفه ای بسیار برتر از روش میکرونیدلینگ خانگی است.

بهاره پاشایی

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: