جای زخم و اِسکار جراحی ژنیکوماستی

دسته بندی :لیپوساکشن 5 آذر 1400 مهرین مدیکال 2645

اسکار جراحی ژنیکوماستی

با وجود این که ژنیکوماستی شایع ترین جراحی پلاستیک در میان افراد نیست، اما از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از بزرگترین نگرانی‌ها و دغدغه‌های بیمارانی که تحت عمل جراحی ژنیکوماستی قرار می‌گیرند، اسکار و جای زخم ناشی از عمل است. در این مبحث به بررسی انواع مختلف اسکارهای مربوط به جراحی ژنیکوماستی و چرایی تفاوت آنها می‌پردازیم. علاوه بر این، به تفاوت شدت اسکارها اشاره می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توان بعد از جراحی ژنیکوماستی، اسکارهایی بسیار خفیف داشت. پس از عمل یک سری مراقبت ها علاوه بر پوشیدن گن بعد از جراحی مانند گن برای عمل ژنیکوماستی لازم است.

اهداف جراحی ژنیکوماستی

به طور خلاصه می‌توان گفت که هدف جراحی ژنیکوماستی، بهبود شکل ظاهری سینه مردان و کانتور آن است. این پروسه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لیپوساکشن چربی‌های اضافی
 • برش بافت غده سینه
 • ژنیکوماستی از بین بردن پوست اضافی

برخی مردان تمامی مشکلات فوق را دارند، اما در برخی افراد تنها یک یا دو مشکل مشاهده می‌شود. از میان سه روش بالا می‌توان گفت که حذف چربی اضافی، کمترین اسکار را به جای می‌گذارد، زیرا برشی که در اثر این عمل ایجاد می‌شود باید به اندازه‌ای باشد که تنها یک کانولای لیپوساکشن از زیر پوست رد شود – عرض آن حدود 4 میلی‌متر است (افرادی که نمی‌توانند تصور دقیقی از این اندازه داشته باشند جالب است بدانند که 4 میلی‌متر به اندازه یک گیره کاغذ است). بزرگترین اسکار نیز مربوط به ژنیکوماستی برداشتن پوست اضافی است.

کرم سیکالفیت اون ترمیم‌کننده اسکار

کرم سیکالفیت اون

Eau Thermale Avene Cicalfate Restorative Skin Cream , Optimal Healing, Reduce Appearance Of Scars

✨یک کرم ترمیم کننده پوست با تکنولوژی پیشرفته که از نظر بالینی ثابت شده است که روند بهبودی را تا 2 برابر تسریع می کند و یک محیط درمانی بهینه برای زخم را حفظ می کند.

 • ترمیم کننده، آنتی باکتریال و التیام بخش با ساختار کرمی برای ایجاد لایه محافظ (semi-occlusive) روی پوست
 • مناسب برای ترمیم انواع زخم، جای بخیه، سوختگی پای نوزاد، ترک لب، شقاق نوک سینه و…
 • مناسب برای بعد از اعمال درماتولوژیک (مانند پیلینگ، لیزر درمانی و اعمال جراحی و …)
 • برای پوست های تحریک شده و سوختگی ناشی از ادرار

محصول فرانسه

چه عواملی می‌توانند بر اسکار و جای زخم ژنیکوماستی اثرگذار باشند؟

اسکارهای جراحی ژنیکوماستی تحت تاثیر همان عواملی هستند که برروی هر نوع اسکار دیگر نیز تاثیر می‌گذارند. از این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • نحوه‌ی ایجاد زخم:

یک زخم جراحی تمیز معمولا به بهترین وجه بهبود پیدا می‌کند. اما اگر یک آسیب دیدگی آلوده را در نظر بگیرید که مثلا در اثر تصادف ایجاد شده باشد (به عنوان مثال فرض کنید از روی موتورسیکلت به زمین می‌افتید و پایتان برروی زمین کشیده می‌شود و موتورسیکلتتان نیز وارونه می‌افتد). در این مثال دوم، نه تنها باکتری و آلودگی وارد زخم شده، بلکه بافت نیز دچار آسیب‌دیدگی شده است. همه این عوامل در کنار هم سبب ایجاد یک اسکار شدید می‌شوند.

 • نحوه بسته‌شدن زخم:

جراحان پلاستیک متخصصین مراقبت از زخم هستند. شاید تا قبل از این تصور می‌کردید که کار جراح پلاستیک صرفا انجام عمل زیبایی است. اما جالب است بدانید که جراحان پلاستیک، پزشکانی هستند که سایر پزشکان در مواقعی که با زخم‌های شدیدی مواجه می‌شوند که بهبود نمی‌یابند، به آنها مراجعه می‌کنند. در واقع، جراح پلاستیک بر بهترین راه برای بهبود زخم‌ها و همچنین به حداقل رساندن جای زخم و اسکار تمرکز می‌کند. عوامل پزشکی متعددی نیز در ایجاد اسکار دخیل هستند، از جمله نوع بخیه‌ی مورد استفاده، نحوه دقیق قراردادن بخیه و حتی جهت برش اصلی.

 • مراقبت از زخم و اسکار پس از جراحی:

نحوه‌ی مراقبت از اسکار جراحی ژنیکوماستی از اهمیت بسزایی برخوردار است. این مراقبت می‌تواند شامل ماساژ دادن اسکار، استفاده از ژل یا ورقه‌های سیلیکونی و حتی درمان با لیزر باشد.

 • ژنتیک:

برخی افراد به صورت ژنتیکی این زمینه را دارند که به اسکارهای بد و شدید دچار شوند. این نوع اسکارها ضخیم و زبر هستند و برجستگی دارند. مبارزه با زمینه‌های ژنتیکی کار دشواری است. بنابراین، اگر اسکارهای شدیدی روی پوستتان ایجاد می‌شود، اسکارهای جراحی ژنیکوماستی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اسکارهای شدید معمولا در قسمت میانی سینه، شانه و یا روی زانو ایجاد می‌شوند. این قست‌های بدن، نواحی‌ تحت تنش هستند و تقریبا در اکثر افراد، اسکارهای شدیدی ایجاد می‌کنند. از این رو بهتر است جای زخم و اسکار شما در سایر بخش‌های بدنتان مانند دست، بازو یا شکم باشد تا راهکارهای مربوط به بهبودی اسکار بیشترین تاثیر را داشته باشد.

گن لیپوماتیک اینو

میزان شدت اسکارهای ناشی از جراحی ژنیکوماستی چقدر است؟

بهترین حالت: شما یک اسکار 4 میلی‌متری دارید که به خوبی بهبود می‌یابد و تا حد زیادی محو می‌شود. پس از بهبودی اسکار، اگر به طور کامل محو نشده باشد، جای آن مانند این است که یک خال را از آن ناحیه برداشته باشید. برخی افراد لیپوساکشن انجام داده‌اند و پس از گذشت یک سال اصلا نمی‌دانند که اسکارهای لیپوساکشن در کدام قسمت بدنشان بوده است، چرا که هیچ اثری از آن باقی نمانده است.

اما بدترین حالت را در نظر بگیرید: یک اسکاربزرگ روی سینه باقی مانده است که ضخیم است و حالت برآمده نیز دارد. البته لازم به ذکر است که این حالت بسیار غیرمعمول است. حتی اسکارهای بزرگی که ناشی از برش پوست هستند، پس از بهبودی حالت خطی نازک و صاف دارند و تقریبا به رنگ صورتی روشن باقی می‌مانند.

آیا جراحی ژنیکوماستی ارزش اسکارهای بعد از آن را دارد؟

شما باید در وهله‌ی اول به یک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید تا شما را معاینه کرده و به شما بگوید که چه روش درمانی برای شما بهتر است. با مشخص شدن روش درمانی، سایز و نوع اسکار هم قابل تشخیص خواهد بود. سپس در خصوص نحوه‌ی بهبودی اسکار فکر کنید – آیا اسکارهای شما صاف و کوچک هستند یا ضخیم و برجسته؟ با داشتن چنین اطلاعاتی می‌توانید از خود بپرسید: اگر بدترین حالت (که در بالا مورد بحث قرار گرفت) برای من اتفاق بیافتد چه حسی خواهم داشت؟ داشتن یک اسکار بزرگ برای من بدتر است یا بافت ژنیکوماستی؟ این تصمیمی است که فقط خود شما باید اتخاذ کنید، اما اطلاعات موجود در این مقاله نیز ممکن است به شما کمک کند.

بهترین گن لیپوماتیک

مهرین مدیکال

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: اینستاگرام مهرین مدیکال را دنبال کنید:

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.

اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.

در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.

در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: